Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nieudany zakup 23-latki. Uwaga na oszustów!

wtorek, 23 kwietnia 2024 12:52 / Autor: Aleksandra Rękas
Nieudany zakup 23-latki. Uwaga na oszustów!
Nieudany zakup 23-latki. Uwaga na oszustów!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nie tylko seniorzy padają ofiarami internetowych oszustów. Na ich celownik trafiła tym razem 23-letnia mieszkanka Ożarowa, która straciła blisko trzy tysiące złotych.

Wspomniana kobieta zgłosiła się do mundurowych wczoraj (22 kwietnia). Jak się okazało, została oszukana podczas zakupu urządzenia do sterylizacji.

– Na popularnym portalu sprzedażowym zauważyła ogłoszenie sprzedaży urządzenia, za kwotę 2800 zł. Zainteresowana zakupem nawiązał kontakt ze sprzedającym. Finalnie urządzenia miała zakupić za kwotę 2500 złotych – informuje st. sierż. Monika Żurek z KPP w Opatowie.

Zapłata miała nastąpić w trzech ratach, a po przelaniu pierwszej z nich urządzenie miało trafić do 23-latki. Niestety… po uiszczeniu opłaty przesyłka nie dotarła, a sprzedawca „zapadł się pod ziemię".

– Jeśli  chodzi o zakupy ,, w sieci", to zawsze stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Zwracajmy również uwagę, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zadzwonić do takiego sklepu – apeluje policjantka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO