Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Jaka będzie pogoda przez najbliższy miesiąc? Nadchodzi ocieplenie

środa, 08 lutego 2023 14:49 / Autor: Radio eM
Jaka będzie pogoda przez najbliższy miesiąc? Nadchodzi ocieplenie
Jaka będzie pogoda przez najbliższy miesiąc? Nadchodzi ocieplenie
Radio eM
Radio eM

Mroźno i niebezpiecznie do końca tego tygodnia, ale przyszły zapowiada zdecydowanie cieplej – informuje meteorolog IMGW.

Ten tydzień będzie jednak jeszcze mroźny. Nieciekawie zapowiada się piątek, ze względu na silne opady deszczu, który może się zamienić w deszcz ze śniegiem, a miejscami opady gradu.

– Już  w kolejnych dniach temperatura będzie zdecydowanie cieplejsza. Od niedzieli, w ciągu dnia maksymalne wartości będą wynosiły około 2 stopni Celsjusza. Na krańcach województwa termometry wskażą 4 stopnie, a momentami te wartości mogą sięgać 6 stopni. Natomiast w nocy nie będzie już tak silnego mrozu – informuje Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW.

Ciepłą pogodą nie będziemy cieszyć się zbyt długo, ponieważ od 18 do 22 lutego nastąpi ponowne ochłodzenie, ale nie będzie ono duże.

Od 27 lutego do 5 marca w województwie świętokrzyskim ponownie ma być cieplej. W dzień temperatura może osiągać około 6 stopni, a nocą termometry wskażą ujemne wartości lub bliskie 0.

Przy niskich temperaturach, dużym oblodzeniu i opadach śniegu trzeba uważać. Hydrolodzy apelują, żeby nie wchodzić na lód, który pojawił się na rzekach czy też oczkach wodnych, ponieważ jest on jeszcze za cienki i może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

Autor: Igor Stępień

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO