Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Na ulicach pracują pługi i piaskarki. Drogi krajowe przejezdne

czwartek, 24 listopada 2022 09:51 / Autor: Aleksandra Rękas
Na ulicach pracują pługi i piaskarki. Drogi krajowe przejezdne
Na ulicach pracują pługi i piaskarki. Drogi krajowe przejezdne
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W związku z intensywnymi opadami śniegu, na drogi krajowe w województwie świętokrzyskim wyjechało 50 pługopiaskarek, pługosolarek i pługów. Sprzęt wykorzystywany jest już od godzin nocnych, by jak najbardziej ułatwić kierowcom jazdę.

Od minionej nocy, wspomniany sprzęt wyjeżdżał na drogi krajowe już 63 razy.

– W akcji zimowego utrzymania dróg krajowych bierze udział 80 pracowników. Sprzęt wykorzystywany jest nieustannie, warunki są trudne ze względu na opady mokrego śniegu. Robimy wszystko, by nawierzchnia na drogach krajowych w województwie świętokrzyskim była czarna i mokra – zapewnia Małgorzata Pawelec-Buras z GDDKiA.

Jednocześnie apeluje do kierowców o ostrożność – warunki pogodowe są bardzo dynamiczne.

- W województwie świętokrzyskim utrzymujemy sieć dróg krajowych, o łącznej długości około 750 kilometrów. Ponad sto kilometrów to dwujezdniowe trasy ekspresowe – uzupełnia Pawelec-Buras.

Wspomniane trasy ekspresowe odśnieżane są priorytetowo – to na przykład droga S7. Większość pozostałych traktów krajowych utrzymywana jest w standardzie drugim. Użytkownicy dróg mogą uzyskać informacje o sytuacji na drogach krajowych dzwoniąc na numer całodobowej infolinii 19 111.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO