Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Modernizacja za 379 milionów złotych. Kolejne inwestycje kolejowe w regionie

środa, 25 października 2017 14:02 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Wymiana 100 kilometrów torów i 25 kilometrów sieci trakcyjnej, modernizacja 22 przystanków oraz 34 mostów. Między innymi takie prace wykonane zostaną na linii kolejowej numer 25 na odcinku między Skarżyskiem-Kamienną a Sandomierzem. PKP Polskie Linie Kolejowe na spory projekt wydadzą około 379 milionów złotych. Umowa z wykonawcą już została podpisana, więc prace niebawem powinny się rozpocząć.

Zwiększenie komfortu, bezpieczeństwa, przywrócenie regularnego ruchu pasażerskiego między Ostrowcem Świętokrzyskim a Sandomierzem oraz skrócony czas podróży pociągiem – takie cele kolejarze chcą osiągnąć dzięki modernizacji sporego kawałka torów. Oby się udało, wszak chodzi o inwestycję za kilkaset milionów złotych. Przypomnijmy, że linia nr 25 przebiega nie tylko przez województwo świętokrzyskie. Jej początkowy punkt to Łódź Kaliska, końcowy Dębica, a po drodze mamy kilka przystanków w naszym regionie. - Ten odcinek ma ogromne znaczenie i w ruchu regionalnym, towarowym w rozumieniu ogólnopolskim. Mamy nadzieję, że modernizacja infrastruktury pozwoli także na poprawę jakości oferty przewozowej dla pasażerów - mówi Arnold Bresz, członek zarządu PKP PLK.

I na papierze i w terenie inwestycję wykona spółka ZUE. Lada chwila powinny rozpocząć się przygotowania do rozpoczęcie inwestycji. Budowa ma zakończyć się w 2021 roku. - Myślę, że w połowie przyszłego roku będziemy w stanie przedstawić projekty do zatwierdzenia i wejść na plac budowy. To duże wyzwanie, lecz jesteśmy mu w stanie podołać. Już wcześniej z powodzeniem takie realizacje nasza spółka prowadziła - mówi Jerzy Czeremuga, wiceprezes firmy wykonawczej.

To nie jedyna inwestycja kolejarzy w naszym regionie. Przypomnijmy, że PKP PLK planuje modernizację linii numer 8 przebiegającej przez województwo z północy na południe.

Tag:
Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO