Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Młodzież z Ośrodka Wychowawczego przedstawiła Misterium Męki Pańskiej

poniedziałek, 25 marca 2024 14:49 / Autor: Michał Łosiak
Młodzież z Ośrodka Wychowawczego przedstawiła Misterium Męki Pańskiej
Młodzież z Ośrodka Wychowawczego przedstawiła Misterium Męki Pańskiej
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa pokazali młodzi ludzie z Akademickiego Ośrodka Wychowawczego w Podzamczu Chęcińskim.

Misterium zostało przygotowane przez wychowanków, pracowników ośrodka i studentów pedagogiki, psychologii oraz kryminologii

– Nie ukrywam, że jestem pełen wrażeń. To było ważne przeżycie duchowo, które wyzwoliło refleksje, ale również swoiste rekolekcje. Jestem szczęśliwy, że mogłem wziąć udział w tym spektaklu – mówił Robert Jaworski, burmistrz Chęcin.

Główną postacią w misterium był Pan Jezus, w postać którego wcielił się Kamil.

– Próbowałem jak najbardziej utożsamić się z tą rolą. Czułem, że jest to dla mnie bardzo ważny moment. Chcieliśmy pokazać, że Bóg jest z nami i zawsze możemy liczyć na Jego pomoc – tłumaczył.

Jak podkreśla Anita Majkowska, dyrektor placówki wydarzenie ma wielkie znaczenie dla ośrodka.

– Kiedyś oglądałam Misterium Męki Pańskiej u salezjanów w Krakowie. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie i stwierdziłam, że muszę to wydarzenie przenieść do ośrodka. Wiem jak chłopcy przeżywają swoje tragedie i że ich życie to droga krzyżowa. Spektakl miał być zwieńczeniem pracy wychowawczej. W resocjalizacji bowiem niezwykle ważny jest również – dodała.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO