Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Młodzi ludzie otrzymali Platynowe Indeksy Politechniki Świętokrzyskiej

środa, 24 kwietnia 2024 14:02 / Autor: Michał Łosiak
Młodzi ludzie otrzymali Platynowe Indeksy Politechniki Świętokrzyskiej
Młodzi ludzie otrzymali Platynowe Indeksy Politechniki Świętokrzyskiej
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Za nami gala finałowa konkursu „O Platynowy Indeks Politechniki Świętokrzyskiej", organizowanego w ramach projektu „Dziś uczeń - jutro student". Przepustkę na kielecką uczelnię techniczną otrzymali uczniowie trzecich i czwartych klas szkoły średniej.

Wśród nich są Piotr Staniec i Ksawery Wieczorek z Zespołu Szkół Mechanicznych. Stworzyli model zmiany obrotów silnika przez urządzenie zewnętrzne.

– Nie było to trudne zadanie, bo przez cztery lata zdobywaliśmy wiedzę w tym zakresie. Cały projekt zajął nam około dwóch miesięcy. Indeks daje nam olbrzymi komfort psychiczny, bo łączymy swoją przyszłość z kierunkami technicznymi – mówił Ksawery.

Konkurs został zainaugurowany jesienią 2023 roku. Zgłosiło się do niego 24 zespoły w siedmiu kategoriach. Nagrodzono osiem z nich, a trzy zostały wyróżnione.

– Chodziło o to, żeby stworzyć prace konkursowe na określony temat. Zadania były tak pomyślane, aby trzeba było nad nim popracować i wykazać się kreatywnością oraz wiedzą. Po trzech miesiącach oceniliśmy efekty pracy uczniów – tłumaczyła Barbara Łukawska, prodziekan ds. studenckich i dydaktyki w Dziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Platynowy Indeks otrzymało 27 osób. Konkurs to część projektu „Dziś uczeń – jutro student” zachęcającego do studiowania na Politechnice Świętokrzyskiej.

– To cieszy, że młodzi ludzie dostają szansę i mogą już czuć się studentami naszej uczelni. To jest nasz cel – dodała Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Projekt „Dziś uczeń – jutro student” to także korepetycje dla młodzieży i szereg działań mających zachęcić do pozostania w regionie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO