Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Mikołajkowe świętowanie w Busku-Zdroju

piątek, 01 grudnia 2023 15:36 / Autor: Maciej Piętka
Mikołajkowe świętowanie w Busku-Zdroju
Mikołajkowe świętowanie w Busku-Zdroju
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Busko-Zdrój zaplanowało wiele atrakcji na mikołajki. Świętowanie zacznie się już w tę niedzielę.

Tegoroczne wydarzenia to efekt współpracy wielu miejskich instytucji. Mikołajki mają być skierowane szczególnie do najmłodszych.

– Na pewno będzie dużo atrakcji. Jeśli chodzi o Buskie Samorządowe Centrum Kultury to zaczynamy już trzeciego grudnia od seansu filmowego dla dzieci oraz dmuchanego zamku. Najmłodsi będą mogli wziąć też udział w warsztatach oraz zrobić sobie zdjęcie z maskotką renifera Rudolfa. Przygotowaliśmy także interaktywny program „Pingwiny z zielonej krainy”, który odbędzie się przed BSCK– powiedział Michał Maroński, wiceburmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój.

W przyszłą środę do świętowania włączy się Tężnia. W dniach 6 i 7 grudnia, w Domu Zdrojowym, odbędą się warsztaty, podczas których najmłodsi będą mogli wykonać ozdoby choinkowe. Miasto przygotowało też… atrakcje sportowe, do których zaliczyć można wodny tor przeszkód, który dostępny będzie na buskiej pływalni od 6 do 10 grudnia.

Mikołajki to wydarzenie, z którego najbardziej cieszą się najmłodsi.

– Niektóre dzieci czekają na to cały rok. Wiem, że większość z nich bardzo lubi takie zajęcia. Mogą wtedy np. zawiesić własnoręcznie wykonaną bombkę na choince w swoim domu. Ten czas oczekiwania na gwiazdkę jest bardzo magiczny i udziela się nie tylko dzieciom –  dodaje nasz rozmówca.

W świętowanie mikołajek włączyła się też Miejska Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju, która zorganizuje „Zimową Opowieść”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO