Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

„Kurier” recydywista zatrzymany. Odebrał od seniorki 50 tysięcy

poniedziałek, 27 maja 2024 13:39 / Autor: Aleksandra Rękas
„Kurier” recydywista zatrzymany. Odebrał od seniorki 50 tysięcy
„Kurier” recydywista zatrzymany. Odebrał od seniorki 50 tysięcy
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Zadzwonił do seniorki, przekonał, by przekazała pieniądze na „załatwienie sprawy wypadku” i odebrał od niej 50 tysięcy złotych. W ręce policjantów wpadł 26-letni „kurier”, któremu grozi nawet osiem lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek, 20 lipca. Do 84-latki z Buska-Zdroju zadzwonił „prokurator”, który przekonywał, że zięć kobiety spowodował wypadek i potrzeba pieniędzy na załatwienie sprawy.

- Seniorka uwierzyła przestępcy i przekazała oszustowi 50 tysięcy złotych. Pieniądze odebrał mężczyzna podający się za kuriera. W czwartek, na terenie województwa wielkopolskiego policjanci zatrzymali 26-latka, który odebrał pieniądze od buszczanki – informuje asp. sztab. Tomasz Piwowarski z KPP w Busku-Zdroju.

Śledczy ustalili, że mieszkaniec województwa śląskiego w niespełna miesiąc - od końca kwietnia do minionego wtorku (21 maja) - odebrał od różnych osób w sumie aż… 127 600 złotych i 30 tysięcy dolarów amerykańskich. Działał nie tylko w Busku – Zdroju, ale także na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i wielkopolskiego.

- W piątek mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące – uzupełnia policjant.

26-latkowi grozi 8 lat za kratami.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO