Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kolejny fragment S7 już gotowy

sobota, 23 września 2017 15:35 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. gddkia.gov.pl
Dariusz Skrzyniarz

Droga S7 na odcinku od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego już otwarta. Kierowcy mogą się poruszać obiema jezdniami nowej trasy. Fragment drogi mierzy 20 kilometrów a jego budowa pochłonęła 420 milionów złotych.

Podczas oficjalnego otwarcia fragmentu trasy S7 podkreślano, że podniesie ona nie tylko komfort podróżowania ale przede wszystkim bezpieczeństwo. - Bezpieczne drogi to nasz cel. Ważne są też drogi służące rozwojowi gospodarczemu, a do nich możemy zaliczyć S7 i ten oddawany odcinek. Nie można tutaj nie powiedzieć o funduszach unijnych. Te przedsięwzięcia drogowe w dużej części realizowane są przy wsparciu unijnym i różnych instrumentów finansowych. Liczymy na kolejną perspektywę finansową, kolejne środki z budżetu unijnego na realizację inwestycji drogowych w Polsce – mówił podczas uroczystości minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Powstająca droga S7 to bardzo ważna trasa na terenie Polski. Będzie ona prowadziła od Gdańska aż po granicę kraju. Za kilka lat ta ekspresówka zapewni mieszkańcom Kielc i regionu wygodne połączenie przede wszystkim z Warszawą i Krakowem. - To droga strategiczna dla całego państwa. Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego czekali na nią – przyznała wojewoda Agata Wojtyszek. - 20 kilometrów nowej trasy to spory odcinek. Mam nadzieję, że na terenie małopolski S7 również niedługo zostanie wybudowane. Tam prace przygotowawcze również są zaawansowane. Droga przybliży Kielce do Krakowa, co jest bardzo ważne. Wielu młodych ludzi studiuje i pracuje w stolicy małopolski – mówiła wojewoda.

Przypomnijmy, że na S7 na odcinku od Chęcin do Jędrzejowa jeszcze przyjdzie nam poczekać. Występują tam spore opóźnienia w wykonywaniu prac. Nową drogą na tym fragmencie najprawdopodobniej pojedziemy dopiero w przyszłym roku. Niedługo powinna się także rozpocząć budowa odcinka ekspresówki od Skarżyska-Kamiennej w kierunku północnym.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO