Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kolejne pieniądze na opiekę nad małymi dziećmi

czwartek, 24 sierpnia 2023 11:43 / Autor: Aleksandra Rękas
Kolejne pieniądze na opiekę nad małymi dziećmi
Kolejne pieniądze na opiekę nad małymi dziećmi
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Ułatwia powrót młodym rodzicom na rynek pracy i zwiększa zatrudnienie – to podstawowe założenia programu „Maluch+”. Dzięki rządowemu projektowi, do naszego regionu trafi ponad 47 milionów złotych na tworzenie miejsc opieki dla dzieci do trzeciego roku życia.

To już kolejna edycja „Malucha+” - poprzednie pozwoliły na stworzenie przeszło 1400 miejsc opieki. W ramach obecnej transzy, pieniądze trafią do 42 podmiotów.

- Program rozwija się, stwarzając szanse dla samorządów i rodziców, którzy mogą pozostać na rynku pracy. To wyjście rządu naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Warto wspomnieć o bardzo znaczącej innowacji – realizacja miejsca opieki może nastąpić w ciągu trzech lat, a nie w ciągu roku jak dotychczas – podkreśla Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Jednym z beneficjentów jest gmina Piekoszów, w której powstaną 32 nowe miejsca opieki nad maluchami. To bardzo ważne, bo – jak podkreśla burmistrz Zbigniew Piątek, nie brakuje dzieci, które czekają na miejsce w żłobku.

- Nasz żłobek dobrze funkcjonuje, ale kolejne miejsca są bardzo potrzebne. Dofinansowanie, które trafi do naszej gminy wynosi ponad milion trzysta tysięcy złotych – wylicza Piątek.

Wśród beneficjentów znalazła się także gmina Chęciny.

- Umowa opiewa na kwotę milion dwustu tysięcy złotych. Dla 30 maluchów powstaną dwa oddziały żłobkowe w miejscowości Siedlce, prace ruszą w przyszłym roku w lipcu – zapowiada Robert Jaworski, burmistrz miasta i gminy Chęciny.

W sumie, w całym regionie powstaną 1222 nowe miejsca opieki nad dziećmi. 1160 punktów prowadzonych będzie przez jednostki samorządu terytorialnego, a 62 - przez podmioty prywatne.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO