Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kolejne doświetlone przejścia dla pieszych w regionie

środa, 24 kwietnia 2024 09:02 / Autor: Aleksandra Rękas
Kolejne doświetlone przejścia dla pieszych w regionie
Fot. GDDKiA
Kolejne doświetlone przejścia dla pieszych w regionie
Fot. GDDKiA
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Ponad pół tysiąca przejść dla pieszych w naszym regionie zostało doświetlonych w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej, bezpieczeństwo kolejnych ma poprawić się w najbliższych miesiącach. Od kwietnia „jaśniej” stało się także na przejściach w gminie Koprzywnica i Samborzec.

Jak podkreśla Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do końca roku doświetlone zostanie około 660 przejść dla pieszych na drogach krajowych województwa świętokrzyskiego.

- Pierwsze prace przy projektowaniu i budowie infrastruktury oświetleniowej rozpoczęły się w 2022 roku. Do tej pory wyłonieni w przetargach wykonawcy wykonali instalacje oświetleniowe dla około 500 przejść dla pieszych na drogach krajowych nr 42, 73, 78 oraz odcinkach dróg nr 9, 74, 77,79 w województwie świętokrzyskim – wylicza Pawelec-Buras.

Z kolej na odcinkach DK9, DK74, DK77 i DK79 prace wciąż trwają. W niektórych miejscach pojawiły się również dojścia do przejść dla pieszych, wysepki, aktywne oznakowanie, czy oświetlenia stref przejściowych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO