Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Jest szansa na przyspieszenie terminu usunięcia zaćmy

poniedziałek, 06 listopada 2017 14:17 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Klinika Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach chce przeorganizować kolejkę osób czekających za zabieg zaćmy. Dla pacjentów oznacza to, że mogą wcześniej zostać zoperowani.

- W kolejce oczekujących na zabiegi usunięcia zaćmy w naszym szpitalu jest około 7 tys. osób. Ta kolejka kończy się w sierpniu 2021 roku. Chcemy ją przeorganizować, bo z jednej strony zapotrzebowanie na te zabiegi jest bardzo duże, a z drugiej strony wiele osób nie zgłasza się w wyznaczonym terminie  na operacje i to powoduje powstawanie wolnych, niezagospodarowanych miejsc w tej kolejce . Chcemy je wypełnić, dlatego zwracamy się z prośbą  do pacjentów, którzy uważają, że wymagają przyspieszenia terminu operacji o kontakt - informuje Anna Mazur Kałuża, rzecznik lecznicy. 

Zainteresowani proszeni są o kontakt pod nr tel: 41 367 14 21.

Anna Mazur - Kałuża dodaje, że pracownicy kliniki regularnie kontaktują się telefonicznie z oczekującymi na te zabiegi. - W ostatnim czasie, o możliwości zmiany terminu, poinformowani zostali chorzy zapisani w kolejce do lutego 2019 roku. Nie z wszystkimi tymi pacjentami, pracownikom szpitala udało się skontaktować. Część danych jest bowiem nieaktualna – za co klinika nie odpowiada- informuje rzecznik.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO