Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Hospicjum w Busku dokończy budowę. Otrzymało pieniądze z PFRON-u

poniedziałek, 18 maja 2020 16:43 / Autor: Beata Kwieczko
Hospicjum w Busku dokończy budowę. Otrzymało pieniądze z PFRON-u
www.hospicjum.busko.pl
Hospicjum w Busku dokończy budowę. Otrzymało pieniądze z PFRON-u
www.hospicjum.busko.pl
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy złotych wsparcia otrzyma od zarządu województwa świętokrzyskiego Fundacja Gospodarcza Św. Brata Alberta. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace przy wykończeniu budynku Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Busku-Zdroju.

Hospicjum przy ulicy Solankowej w Busku-Zdroju jest obecnie w budowie. Uruchomienie placówki zaplanowane zostało na koniec sierpnia tego roku. W obiekcie będzie się mieścił również Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Na razie Hospicjum i ZOL działają w wynajętych pomieszczeniach Szpitala Rejonowego w Busku-Zdroju. Pod ich opieką znajdzie się około sto osób niepełnosprawnych.

Pieniądze przekazane przez zarząd województwa świętokrzyskiego pochodzą z budżetu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenu wokół nowego budynku hospicjum z dostosowaniem obiektu dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakres robót obejmie wykonanie przyłącza energetycznego oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wykonanie drenażu, nawierzchni, a także montaż balustrad  schodowych. Całkowita wartość inwestycji wynosi prawie 200 tysięcy złotych.

- Wysokość środków przyznana w tym roku przez PFRON dla województwa świętokrzyskiego to kwota prawie 8,3 miliona złotych i jest wyższa w stosunku do ubiegłego roku o 1,4 miliona złotych - zauważa Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. - Ponad milion złotych przeznaczymy na dofinansowanie robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych, prawie 6,5 miliona złotych skierujemy na dofinansowanie kosztów tworzenia i działania zakładów aktywności zawodowej, a ponad 700 tysięcy złotych na realizację zadań zlecanych fundacjom oraz organizacjom pozarządowym - wylicza marszałek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO