Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Głosujemy!

niedziela, 15 października 2023 07:00 / Autor: Michał Łosiak
Głosujemy!
Fot. Mateusz Wolski
Głosujemy!
Fot. Mateusz Wolski
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W całym kraju trwają wybory parlamentarne. W województwie świętokrzyskim wybierzemy 16 posłów i trzech senatorów. Z elekcją połączone jest również ogólnokrajowe referendum.

Obwodowe komisje wyborcze rozpoczęły swoją pracę o godzinie 7 i zakończą ją o godzinie 21. Do tej godziny obowiązuje również cisza wyborcza. Uprawnionych do głosowania w województwie świętokrzyskim jest niespełna milion wyborców. W regionie swoje głosy możemy oddać w 1202 lokalach.

Jeśli już trafimy we wskazany adres, wówczas naszej komisji musimy okazać plastikowy dowód osobisty, paszport lub mDowód. Wówczas otrzymamy karty do głosowania i kartę z pytaniami referendalnymi. Dokumenty należy sprawdzić.

Aby oddać głos ,należy postawić znak „X” w kratce przy nazwisku wybranego przez nas kandydata. Muszą to być dwie linie przecinające się w obrębie kratki. Pamiętajmy, że jeśli „X” znajdzie się również w innych kratkach innych komitetów wyborczych, wówczas głos będzie nieważny. Do zachowania prywatności aktu głosowania służą specjalne punkty, najczęściej ustawione za parawanem, w lokalach wyborczych. Po uzupełnieniu karty,  wrzucamy ją do urny.

Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że przypadki złamania ciszy wyborczej powinniśmy zgłaszać na policję.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO