Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Gigantyczne grzyby… nad zalewem Andrzejówka!

piątek, 06 października 2023 15:30 / Autor: Aleksandra Rękas
Gigantyczne grzyby… nad zalewem Andrzejówka!
Fot. Miasto i Gmina Chmielnik
Gigantyczne grzyby… nad zalewem Andrzejówka!
Fot. Miasto i Gmina Chmielnik
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nie lada gratka dla miłośników grzybów – nad zalewem Andrzejówka w gminie Chmielnik pojawiły się…olbrzymie okazy tych skarbów jesieni. Borowiki, kanie, kurki, a nawet muchomory to dopiero początek ścieżki edukacyjnej.

Wielkie okazy grzybów zaczęły pojawiać się przy zalewie w środę, 4 października. Już w przyszłym tygodniu przyjdzie z kolei czas na mieszkańców lasu: dzika, łosia i wilka. Całość ma tworzyć ciekawą bazę dla młodych odkrywców przyrody.

- Ścieżka pozwoli na odbywanie nietuzinkowych lekcji, warsztatów, czy też miłe spędzenie czasu wśród zieleni. Kierowana jest głównie do dzieci i młodzieży z naszej gminy, ale z pewnością będzie także atrakcją dla całych rodzin. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie i będzie mógł wczuć się w rolę obserwatora przyrody – mówi Paweł Wójcik, burmistrz miasta i gminy Chmielnik.

W ramach projektu pojawi się aż 57 sztuk makiet prezentujących gatunki flory i fauny, a największym hitem może być… zawieszona wśród drzew wielka ważka. Spacerowicze natkną się też na tablice informacyjne i przyrodnicze koła wiedzy.

Trasa ma pomóc nauczycielom w prowadzeniu na łonie natury lekcji przyrody, biologii i ekologii. Dodatkową atrakcją będą zewnętrzne plansze do gier, a także ławki z ilustracjami i kosze do segregacji odpadów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO