Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

[FOTO] Wójt Bielin oddał hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej

piątek, 24 kwietnia 2020 14:51 / Autor: Michał Łosiak
[FOTO] Wójt Bielin oddał hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej
Fot. UG Bieliny
[FOTO] Wójt Bielin oddał hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej
Fot. UG Bieliny
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jak co roku w Hucie Szklanej przed pomnikiem „Świętokrzyskiej Golgoty Wschodu” oddano hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, obchody były skromniejsze.

W tym roku przypada 80. Rocznica Zbrodni Katyńskiej – sowieckiego ludobójstwa dokonanego na polskich jeńcach wiosną 1940 roku w Katyniu, Twerze, Charkowie, Miednoje i w wielu do dziś nieznanych miejscach. Strzałem w tył głowy życie straciło blisko 22 tysiące żołnierzy, policjantów i przedstawicieli polskiej elity.

Co roku w Hucie Szklanej pod pomnikiem tzw. „Świętokrzyskiej Golgoty Wschodu” odbywały się uroczystości, w których uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia „Kielecka Rodzina Katyńska”, władz samorządowych, parlamentarzyści oraz mieszkańcy gminy Bieliny, w tym liczne grono młodzieży.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, obchody zostały ograniczone do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy pomniku Trzech Krzyży przez wójta gminy Bieliny Sławomira Kopacza. Oddał on także hołd mieszkańcom Huty Szklanej, którzy 77 lat temu zostali zamordowani podczas pacyfikacji wsi, zapalając znicz przy pomniku upamiętniającym te wydarzenia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO