Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

[FOTO] Skorzeszyce mają nowy „Dom Kultury”

sobota, 25 stycznia 2020 17:11 / Autor: Wiktor Żelazny
[FOTO] Skorzeszyce mają nowy „Dom Kultury”
[FOTO] Skorzeszyce mają nowy „Dom Kultury”
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Nowoczesny dwupiętrowy budynek został w sobotę oddany do użytku mieszkańcom Skorzeszyc. Nowo otwarta świetlica to funkcjonalny obiekt, który będzie dostępny dla wszystkich.

- Dla naszej gminy jest to kolejny obiekt, który oddajemy do użytku w ostatnich miesiącach. Ten swoisty Dom Kultury, nazywany świetlicą, będzie bardzo przydatnym miejscem dla naszych mieszkańców - mówił Przemysław Łysak, wójt Gminy Górno.

Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej w kościele w Skorzeszycach. Po niej mieszkańcy przenieśli się do nowo powstałego budynku gdzie ksiądz proboszcz Włodzimierz Jastrząb dokonał poświęcenia budynku, po czym przecięto wstęgę, oficjalnie otwierając świetlicę. Spotkanie ubarwiły występy artystyczne i smaczny poczęstunek.

- Gmina Górno co i rusz zaskakuje nas takimi dobrymi inicjatywami społecznymi. Jest tutaj dobrze rozwinięta infrastruktura społeczna, edukacyjna i kulturalna. A dzisiaj jesteśmy świadkami kolejnego wydarzenia budującego tę wspólnotę obywatelską - mówił senator Krzysztof Słoń

Nowo otwarty budynek to dwukondygnacyjny gmach, którego budowa trwała rok czasu. Koszt wykonania to kwota ponad miliona złotych, która została wsparta dofinansowaniem z Unii Europejskiej z programu Odnowy Wsi.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO