Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Dzień Kobiet w Radiu eM. Poznajcie nasze redakcyjne koleżanki

środa, 08 marca 2023 12:43 / Autor: Michał Łosiak
Dzień Kobiet w Radiu eM. Poznajcie nasze redakcyjne koleżanki
Dzień Kobiet w Radiu eM. Poznajcie nasze redakcyjne koleżanki
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Piękne, zawsze uśmiechnięte, wkładające w pracę całe swoje serce i otwarte na drugiego człowieka – takie są nasze redakcyjne koleżanki, które wraz ze wszystkimi paniami świętują Dzień Kobiet. To doskonała okazja, aby opowiedzieć o tym, czym zajmują się w Radiu eM Kielce.

Zacznijmy od newsroomu, czyli miejsca, gdzie powstają najświeższe informacje, które później znajdujecie na naszej stronie internetowej i falach radiowych. Weronika Kępa na co dzień zajmuje się tematami miejskimi, ale również prowadzi radiowe profile w social mediach i organizuje uwielbiane przez was konkursy. Doskonale odnajduje się w lokalnej polityce i wie wszystko o bieżących sprawach miejskich.

– Coraz więcej zawodów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były głównie kojarzone z mężczyznami, są wybierane przez panie. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ jesteśmy wszechstronne, potrafimy sobie radzić ze stresem, świetnie odnajdujemy się nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Niezwykle pomaga nam w tym również empatia. W mojej pracy doskonale radzę sobie wśród polityków, miejskich urzędników i ważnych osobistości, choć pomiędzy nimi z pozoru jestem jak mała myszka. Pomaga mi to, że wszędzie jest mnie pełno, jestem głośna i zawsze mam swoje zdanie  – tłumaczy nasza koleżanka.

Setki spotkań, telefonów, dokumentów, umów, ale przede wszystkim wcielanie najciekawszych pomysłów w życie  – tak wygląda z kolei praca Pauliny Domagały, wicedyrektor marketingu i reklamy. Świętokrzyski biznes, politykę i instytucje zna jak mało kto.

– Oprócz wielu trudów jakie ta praca niesie, wiąże się ona także z ogromną satysfakcją. Cieszy mnie to, że w sferze biznesu jest coraz więcej kobiet. Są otwarte i bardzo pozytywne. Mówi się, że to męski świat, ale dla nas również znajduje się tu miejsce – podkreśla.

Pierwszą miłością Ewy Lubacz jest aktorstwo, ale drugą – od kilku lat – radio. Najmłodsi słuchacze doskonale kojarzą ją z programu „Dzieciaki Cudaki”. Swoim głosem czaruje także podczas swoich dyżurów prezenterskich.

– Przyznam szczerze, że na początku obawiałam się tego zadania, ale moi koledzy uwierzyli we mnie i teraz mogę spędzać czas ze słuchaczami – mówi i dodaje, że pewne kobiece cechy pomagają w codziennym życiu.

– Potrafimy robić kilka rzeczy na raz, świetnie się organizujemy w domu i w pracy. To może mieć też negatywne konsekwencje i przerodzić się w pracoholizm. Dlatego apel do panów – dajcie nam czasami odpocząć – apeluje z uśmiechem.

Codziennie na antenie Radia eM Kielce usłyszycie Małgorzatę Cioroch. O najważniejszych wydarzeniach słuchacze dowiadują się z programu „Kulturalnie z eM-ką”, a co tydzień mogą spędzić „Weekend z blondynką”. Gosia bardzo kocha zwierzęta i to właśnie im poświęcony jest program „Na cztery łapy”.

– Kobiety mają dużo więcej wrażliwości. Inaczej niż mężczyźni patrzymy na niektóre sprawy. To często pomaga. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat widzę, że rola kobiet się zmieniła. Nie jesteśmy już szarymi myszkami zajmującymi się wyłącznie dziećmi, gotowaniem i sprzątaniem. Mamy teraz więcej do powiedzenia i bardzo dobrze – zauważa.

Wszystkim naszym koleżankom, ale również czytelniczkom i słuchaczkom męska część Radia eM Kielce składa najserdeczniejsze życzenia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO