Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Duże pieniądze na rozwój społeczeństwa obywatelskiego

czwartek, 09 maja 2024 11:09 / Autor: Michał Kita
Duże pieniądze na rozwój społeczeństwa obywatelskiego
Duże pieniądze na rozwój społeczeństwa obywatelskiego
Michał Kita
Michał Kita

Rozpoczął się nabór do piątej edycji Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. W ramach przedsięwzięcia organizacje pozarządowe i stowarzyszenia z regionu mogą pozyskać granty w wysokości od 2 do nawet 6 tysięcy złotych. W sumie do wykorzystania jest ponad 460 tysięcy złotych.

– Są to pieniądze, które realnie wpływają na lokalne inicjatywy. W dotychczasowych edycjach udało się dofinansować 375 różnego rodzaju przedsięwzięć realizowanych przez świętokrzyskie organizacje pozarządowe – wyjaśnia Kamil Kołbuc, prezes Fundacji imienia Stefana Artwińskiego, która jest regionalnym operatorem projektu.

Jakie przedsięwzięcia mogą być realizowane przy wsparciu Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego?

– To między innymi warsztaty, szkolenia,  różnego rodzaju zawody sportowe, akcje charytatywne czy ekologiczne. W ramach funduszu realizowane było także wsparcie dla uchodźców z Ukrainy oraz walkę z pandemią COVID-19 – dodaje Kamil Kołbuc.

FUNDUSZLOKALNYFOT3.jpg

Program Świętokrzyski Fundusz Lokalny finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego.

– O wsparcie mogą starać  się nie tylko organizacje  pozarządowe, ale również grupy nieformalne takie jak samorządy uczniowskie czy studenckie. Nawet niewielkie granty, potrafią wesprzeć lokalne działania, tak aby mieszkańcy mogli aktywnie działać na rzecz wspólnot lokalnych. Często jest to pierwszy krok w aktywności społecznej  – mówi dyrektor NIW Michał Braun.

FUNDUSZLOKALNYFOT1.jpg

Nabór wniosków do Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego potrwa  do 31 maja.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO