Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Dopłaty na lokalne inwestycje

poniedziałek, 24 lipca 2017 14:36 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. D. Skrzyniarz / archiwum
Dariusz Skrzyniarz

W sumie 151 projektów związanych z budową placów zabaw, modernizacją świetlic wiejskich, zakupem strojów ludowych sfinansowanych zostanie w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej”. Głównym celem programu jest zwiększenie atrakcyjności obszarów wiejskich dla ich mieszkańców oraz pomoc w kultywowaniu lokalnych tradycji. Na niewielkie inwestycje z budżetu województwa przeznaczony został milion złotych.

- Dzięki takiemu dofinansowaniu na przykład orkiestra może kupić instrumenty, a koła gospodyń wiejskich stroje. Straż pożarna też będzie mogła kupić część wyposażenia. Ten projekt jest niezwykle istotny, bo warto zwrócić uwagę na to, że w innych programach, jak w RPO, tego typu wsparcie nie jest możliwe. Milion złotych z budżetu województwa takie możliwości daje - mówi członek zarządu województwa Piotr Żołądek.

Kwoty dopłat nie są zbyt duże, stąd trafią one do wielu beneficjentów na różnorodne działania. Np. kapela ludowa Działoszacy otrzymała dofinansowanie na zakup strojów ludowych, namiotu i agregatu, natomiast w gminie Połaniec zakupiona zostanie łódź motorowa dla OSP Maśnik.

Dotacje wynoszą od około 2 do 10 tysięcy złotych. Publiczne środki wesprą zarówno zakupy sprzętów czy strojów ludowych jak i organizację imprez kulturalnych.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO