Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Dłuższy termin na dopłaty

poniedziałek, 15 maja 2017 11:59 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Dobre wieści dla rolników starających się o dopłaty bezpośrednie. Termin bezsankcyjnego przyjmowania wniosków zostanie wydłużony dla nich o dwa tygodnie – do końca maja.

Zgodnie z początkowymi założeniami termin przyjmowania wniosków bez konsekwencji w postaci obniżenia dopłat mijał 15 maja. Jak mówi Małgorzata Erlich - Smurzyńska, dyrektor świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, oprócz wydłużonego terminu rolnicy mogą też liczyć na specjalne godziny pracy urzędów. – W sobotę, 27 maja, biura powiatowe będą pracować od godziny 8. do 15.30, a w okresie trzech dni poprzedzających termin 31 maja praca będzie się odbywać od 6. do 20. W ostatnim dniu bezsankcyjnego składania wniosków będziemy natomiast pracować do obsłużenia ostatniego rolnika – wymienia.

Pomimo, iż biura agencji szykują się na wzmożony napływ wniosków, to ich przyjmowanie jest już na zaawansowanym etapie. – Przyjęliśmy już ponad 70 tysięcy wniosków, podczas gdy ich napływ w całej ubiegłorocznej kampanii wyniósł nieco ponad 83 tysiące – wylicza Małgorzata Erlich-Smurzyńska.

Wnioski o dopłaty bezpośrednie można składać również po upływie terminu 31 maja, jednak wówczas wsparcie zostanie wypłacone w obniżonej wysokości.

Posłuchaj audycji Gość Radia eM z udziałem Małgorzaty Erlich-Smurzyńskiej:

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO