Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Czym będzie zajmował się Zarząd Województwa?

czwartek, 09 maja 2024 09:17 / Autor: Michał Łosiak
Czym będzie zajmował się Zarząd Województwa?
Fot. UMWŚ
Czym będzie zajmował się Zarząd Województwa?
Fot. UMWŚ
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Renata Janik, Marek Bogusławski, Grzegorz Socha, Andrzej Pruś i Anita Koniusz – tak przedstawia się skład Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Sprawdziliśmy, jak będą wyglądały kompetencje poszczególnych jego członków.

Obecnie trwa zmiana regulaminu organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Renata Janik, nowy marszałek, która zastąpiła  na tym stanowisku Andrzej Bętkowskiego, w dalszym ciągu będzie nadzorowała wydziały związane z funduszami europejskimi – Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Departament Rozwoju Regionu.  

– Wicemarszałek Grzegorz Socha zajmie się Departamentem Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnej, ale również sprawami dotyczącymi rolnictwa, ochrony środowiska i klimatu – informuje Renata Janik.

Z kolei wicemarszałek Marek Bogusławski – podobnie jak w minionej kadencji – odpowiedzialny będzie za ochronę zdrowia i informatyzację. Z kolei obszar związany z transportem, na który co roku przeznaczane są największe pieniądze z budżetu, przypadł Andrzejowi Prusiowi. Anita Koniusz zajmie się edukacją, sportem i turystyką.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO