Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Cytomammobus w Rakowie

piątek, 24 maja 2024 10:23 / Autor: Maria Karyś
Cytomammobus w Rakowie
Cytomammobus w Rakowie
Maria Karyś
Maria Karyś

Cyto Maniek, czyli cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie dyżurował w Rakowie. Mieszkanki tej miejscowości mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne: mammografię i cytologię.

Jak informuje Izabela Opalińska, rzecznik ŚCO, w ramach Programu profilaktyki raka piersi, bezpłatna mammografia jest przeznaczona dla pań w wieku 45 – 74 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata. Natomiast w programie profilaktyki raka szyjki macicy z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie w wieku 25-64 lat. Zgodnie z programem badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje cytologii podczas jednego badania: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek.

Mobilna pracownia diagnostyczna będzie stacjonowała w dniach 28 i 29 maja na Rynku w Rakowie.

- Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Należy dzwonić pod numer:  661 911 300. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, by uniknąć czekania w kolejkach. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL – mówi rzecznik.

 Diagnostyka jest prowadzona od godziny 10 do 16.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO