Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Cyto Maniek ŚCO w Pacanowie, Łubnicach i Oleśnicy

wtorek, 16 kwietnia 2024 11:31 / Autor: Maria Karyś
Cyto Maniek ŚCO w Pacanowie, Łubnicach i Oleśnicy
Cyto Maniek ŚCO w Pacanowie, Łubnicach i Oleśnicy
Maria Karyś
Maria Karyś

W najbliższych dniach w Pacanowie, Łubnicach i Oleśnicy pojawi się Cyto Maniek, czyli cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Mieszkanki tych miejscowości mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne: mammografię i cytologię.

W ramach Programu profilaktyki raka piersi, bezpłatna mammografia jest przeznaczona dla pań w wieku 45-74 lata. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Natomiast w programie profilaktyki raka szyjki macicy z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać Panie w wieku 25-64 lat. Zgodnie z programem badanie należy powtarzać co trzy lata.

W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje cytologii podczas jednego badania: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek.

Mobilna pracownia diagnostyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, w której mieści się pracownia mammograficzna z bardzo precyzyjnym cyfrowym mammografem oraz gabinet położnej, w najbliższych dniach odwiedzi:

16-17 kwietnia – Pacanów (miejsce postoju: plac przy remizie OSP, ul. Gałązki 8),

18-19 kwietnia – Łubnice (parking przy Urzędzie Gminy),

22-23 kwietnia – Oleśnica (przy ośrodku zdrowia w Oleśnicy).

Diagnostyka jest prowadzona w godzinach 10.00-16.00. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna 661 911 300. By uniknąć czekania w kolejkach pacjentki są umawiane na konkretną godzinę. Na badania należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Kobiety mające objawy zakażenia dróg oddechowych, powinny przed wejściem do cytomammobusa założyć maseczkę osłaniającą usta i nos.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO