Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Ćwiczą technikę jazdy... radiowozem.

wtorek, 07 listopada 2017 12:09 / Autor: Radio eM
Radio eM

Świętokrzyscy policjanci biorą udział w kilkudniowym szkoleniu doskonalenia techniki jazdy pojazdami uprzywilejowanymi. W trakcie szkolenia instruktorzy przypominają techniki s sposoby radzenia sobie za kierownicą w chwili zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji na drodze – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Radiowóz jadący na sygnale to częsty obrazek z dróg. Niejednokrotnie bowiem sytuacja wymaga używania sygnałów uprzywilejowania , aby  sprawnie i szybko dojechać do miejsca interwencji. W takiej sytuacji na policjancie kierującym pojazdem służbowym ciąży wielka odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze. Niezmiennie jednak należy zawsze pamiętać, że przez cały czas poruszania się pojazdem uprzywilejowanym należy zachować szczególną ostrożność.

Dzięki takim szkoleniom policjanci doskonalą umiejętności  jazdy i sposoby reagowanie na niespodziewane okoliczności,  które mogą wystąpić na drodze. W trakcie szkolenia instruktorzy wykorzystują elementy zaskoczenia , które mogą realnie pojawić się w codziennej służbie,

Szkolenie prowadzone przez zespół instruktorów garnizonu świętokrzyskiego, składa się z zajęć teoretycznych oraz praktycznej nauki jazdy samochodem. Wykłady teoretyczny obejmuje przypomnienie zasad poruszania się pojazdem służbowym, jak również przybliżenie kilku wskazówek jakie z pewnością przydadzą się policjantom w czasie jazdy.

mjk

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO