Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Chmielnik otwiera się na turystów

wtorek, 21 maja 2024 15:04 / Autor: Michał Kita
Chmielnik otwiera się na turystów
Chmielnik otwiera się na turystów
Michał Kita
Michał Kita

W Chmielniku powstał nowoczesny Punkt Promocji i Informacji Turystycznej. Charakterystyczny obiekt powstał na Rynku i ma być miejscem, w którym każdy turysta odwiedzający miasto znajdzie kompendium wiedzy na temat Chmielnika.

– Znajdują się tutaj zarówno informacje stricte turystyczne, co i gdzie można zobaczyć, a także przewodniki, mapki z zabytkami i szlakami rowerowymi. Wszyscy chętni znajdą tutaj również informacje gospodarcze dotyczące naszej gminy. Prezentujemy także rękodzieło naszych lokalnych artystów, którzy będą mogli zaprezentować swoje produkty. Będzie to niejako punkt wsparcia i kompletne źródło informacji w jednym miejscu – wyjaśnia Paweł Wójcik, burmistrz Chmielnika.

Architektoniczne obiekt nawiązuje do charakterystycznych budowli znajdujących się w Chmielniku.

Centrum Informacji Turystycznej w Chmielniku oficjalnie rozpocznie swoją działalność od 1 czerwca. Obiekt będzie otwarty od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 18.00.

Budowa Punktu Promocji i Informacji Turystycznej w Chmielniku kosztowała około 900 tysięcy złotych, z czego prawie 80 procent to dofinansowanie z funduszy unijnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO