Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Chciała sprzedać kurtkę. Wzięto na nią kredyt

czwartek, 19 października 2023 15:27 / Autor: Aleksandra Rękas
Chciała sprzedać kurtkę. Wzięto na nią kredyt
Chciała sprzedać kurtkę. Wzięto na nią kredyt
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wystawienie odzieży na sprzedaż zakończyło się stratą pieniędzy z konta i zaciągnięciem kredytu przez oszustów. Na ich celownik trafiła 44-latka z powiatu ostrowieckiego.

Tego typu metoda oszustów jest niestety często stosowana. Kobieta wystawiła produkt na sprzedaż poprzez aplikację internetową, a po jakimś czasie skontaktowała się z nią osoba rzekomo zainteresowana kupnem.

- Kupująca poinformowała 44-latkę, że na adres emaliowy otrzyma link od firmy kurierskiej z potwierdzeniem wysłania pieniędzy za zakupiony towar. Kobieta kliknęła w link, po czym podała wszystkie dane potrzebne do zalogowania się w bankowości elektronicznej – informuje Ewelina Wrzesień z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Szybko okazało się, że z konta 44-latki zniknęło przeszło 800 złotych, ktoś także wziął kredyt na jej dane osobowe. Na szczęście pożyczkę udało się zablokować.

- Nie wchodź w podejrzane linki, które żądają od nas danych z kart bankomatowych! Oszust przechwytując dane do naszego konta może zarządzać nim jak własnym. Wypłata gotówki, wykonanie przelewu czy zawarcie umowy kredytowej, to dla niego już błahostka – ostrzega policjantka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO