Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Bezpłatny autokar na Święty Krzyż i nie tylko

piątek, 02 lipca 2021 13:29 / Autor: Wojciech Dudkowski
Bezpłatny autokar na Święty Krzyż i nie tylko
Bezpłatny autokar na Święty Krzyż i nie tylko
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Spod kieleckiej Kadzielni na Święty Krzyż wyruszy bezpłatny autokar. Po drodze zatrzyma się przy atrakcjach turystycznych naszego regionu, o których opowiadać będą przewodnicy świętokrzyscy. Można już rezerwować miejsca. 

Kursowanie rozpocznie się już w najbliższy weekend (3-4 lipca) wyjątkowo o godzinie 10. W weekendy, autokary wyruszą z parkingu pod Kadzielnią o 9:00 i 14:30, natomiast połączenia powrotne – o 13:00 i 18:00.

Połączenie zatrzymuje się na 9 przystankach

  • Kielce, parking przy Kadzielni
  • Kielce, dworzec PKP
  • Zalew w Cedzynie
  • Hotel „Ameliówka” w Mąchocicach Kapitulnych
  • „Szklany Dom” w Ciekotach
  • Ośrodek „Jodełka” u podnóża Łysicy w Świętej Katatrzynie
  • Pensjonat „Pod Kogutami” w Bielinach
  • Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej
  • Pętla na Świętym Krzyżu

Miejsca w autokarze zarezerwować można na stronie internetowej świętokrzyskie.travel, w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu PKS, pod numerem telefonu 797 608 450 i na adres e-mail autokarturystyczny@swietokrzyskie.travel. W autobusie należy  podać numer rezerwacji oraz imię i nazwisko osoby, która jej dokonywała.

- Staraniem Urzędu Marszałkowskiego z inspiracji Regionalnej Organizacji Turystycznej i przy duchowym wsparciu Ojca Superiora będziemy realizować dwa kursy w każdy weekend. Chciałbym, żeby start tego autobusu oznaczał kres zatrzymania się w naszym życiu społecznym i ożywił nasze życie i dawał turystom i pielgrzymom moc, którą Ziemia Świętokrzyska napełnia każdego – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego

- Sezon turystyczny jest już w pełni. Autobus turystyczny w ubiegłym roku cieszył się wielką popularnością. Przejechało nim prawie 3 tysiące osób, w tym turyści z zagranicy. Jest ogromne zainteresowanie takim połączeniem z miasta wojewódzkiego do Gór Świętokrzyskich – mówi Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej.

- Bardzo cieszymy się z tej dobrej współpracy z władzami samorządowymi. Myślę, że ten autobus doskonale spełnia swoje zadania. Dziękujemy, że to wykluczenie komunikacyjne będzie nieco mniejsze. Wiemy też, że Święty Krzyż jako Sanktuarium odgrywa wielką rolę, zaczęło ono funkcjonować jeszcze przed Jasną Górą. Jeżeli mamy być duchową stolicą regionu to dobrze, że mamy takie połączenie – mówi o. Marian Puchała, superior klasztoru na Świętym Krzyżu.

Połączenie powstało z inicjatywy Samorządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, która zawarła porozumienie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach. Autokar kursować będzie od 3 lipca do 26 września, jednak jeżeli zainteresowanie będzie duże, to akcja zostanie przedłużona do końca października.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie ROT 

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO