Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Bezpłatne badania dla kobiet. Cyto Maniek rusza w trasę

poniedziałek, 17 lipca 2023 11:00 / Autor: Michał Łosiak
Bezpłatne badania dla kobiet. Cyto Maniek rusza w trasę
Fot. Archiwum
Bezpłatne badania dla kobiet. Cyto Maniek rusza w trasę
Fot. Archiwum
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Osiek, Daleszyce, Górno, Kielce i Pińczów – mieszkanki tych miejscowości będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Wszystko dzięki cytomammobusowi Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Mobilna pracownia diagnostyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, w której mieści się pracownia mammograficzna z bardzo precyzyjnym cyfrowym mammografem oraz gabinet położnej, w najbliższych dniach odwiedzi:

  • 18 lipca – Osiek (parking przy Urzędzie Miasta i Gminy)
  • 19-20 lipca – Daleszyce (Rynek)
  • 21 lipca – Górno (targowisko gminne Mała Kadzielnia),
  • 29 lipca – Kielce (Rynek – III Piknik Zdrowia z Fundacją Pokonaj Raka),
  • 30 lipca – Pińczów (III Piknik Zdrowia z Fundacją Pokonaj Raka).

Bezpłatna mammografia – zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Z bezpłatnego badania cytologicznego w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z programem badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje cytologii podczas jednego badania: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek.

Na badania należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numetem PESEL. Diagnostyka jest prowadzona w godzinach 10-16. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300. Pacjentki mające objawy zakażenia dróg oddechowych, powinny przed wejściem do cytomammobusa założyć maseczkę osłaniającą usta i nos.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO