Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Beata Szydło spotyka się z mieszkańcami regionu

czwartek, 16 maja 2024 13:12 / Autor: Michał Kita
Beata Szydło spotyka się z mieszkańcami regionu
Beata Szydło spotyka się z mieszkańcami regionu
Michał Kita
Michał Kita

– 9 czerwca zadecydujemy o przyszłości Polski i Unii Europejskiej - mówiła we Włoszczowie europoseł Beata Szydło. Była premier, a także kandydatka Prawa i Sprawiedliwości w czerwcowych wyborach do Europarlamentu, w trakcie spotkania z dziennikarzami na Rynku, podkreśliła, że w trwającej kampanii przedstawiciele ugrupowania rozmawiają z mieszkańcami o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoi Polska i Wspólnota.

– My mówimy zdecydowane "nie" podwyżkom i Zielonemu Ładowi, który jest bardzo zły dla gospodarki europejskiej, która staje się coraz mniej konkurencyjna. Europejskie rolnictwo jest niemalże wykończone, ludziom żyje się coraz biedniej i boją się o swoją  przyszłość. Spotykając się z mieszkańcami ziemi świętokrzyskiej ludzie o tym mówią, wyrażają swoje obawy i troskę o swoje budżety domowe, boją się podwyżek. To są realne problemy, o których dzisiaj trzeba rozmawiać z Polakami – mówiła.

Beata Szydło zwróciła również uwagę na kwestie bezpieczeństwa, która jej zdaniem powinna być wyłączona z bieżącego sporu politycznego.

–Żyjemy w bardzo trudnym czasie, każdego dnia dowiadujemy się o tragicznych wydarzeniach, które nas bulwersują. Wczorajszy zamach na premiera Słowacji świadczy o tym, że bezpieczeństwo naszej części Europy jest zagrożone. Należy mówić otwarcie o tym, że dziś, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, nie ma ważniejszego priorytetu dla polityków europejskich niż bezpieczeństwo – dodaje.

Beata Szydło podkreślała, że w Polsce, zamiast walki politycznej i podsycania podziałów, należy budować jedność i wspólnotę.

Z koeli poseł Anna Krupka, liderka świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, która również kandyduje w czerwcowych wyborach, zwróciła uwagę, że poza podwyżkami cen energii kolejnym zagrożeniem dla Polski jest przyjęty przez Radę Unii Europejskiej pakt migracyjny.

Z mieszkańcami Włoszczowy spotkał się również ubiegający się o mandat europosła poseł Arkadiusz Mularczyk oraz poseł Bartłomiej Dorywalski i Andrzej Adamczyk.

W czwartek (16 maja) Beata Szydło wraz z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu, spotkała się z mieszkańcami Łopuszna, Jędrzejowa, Włoszczowy i Końskich.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO