Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

2017 na drogach wojewódzkich

wtorek, 24 stycznia 2017 16:32 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
2017 na drogach wojewódzkich
(archiwum)
2017 na drogach wojewódzkich
(archiwum)
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Asfalt w regionie do remontu. W tym roku mają rozpocząć się prace na kilku odcinkach dróg wojewódzkich. Utrudnień i objazdów będziemy mogli się spodziewać w wielu częściach regionu. 

Wśród projektów rocznych można wymienić trzy inwestycje. Do listopada ma być rozbudowany 6-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 785 w części od Kurzelowa do granicy województw świętokrzyskiego i łódzkiego. Przypomnijmy, że niecały miesiąc temu zakończył się remont odcinka pomiędzy Włoszczową, a wspomnianym przed chwilą Kurzelowem.

Są też plany remontu drogi wojewódzkiej 756 na około 7-kilometrowym odcinku między Starym Solcem, a Szydłowem. Ta inwestycja to również kontynuacja wcześniejszych prac. Na ten rok została jeszcze pewna drobnostka do wykonania koło Kielc, ale istotna. To około 300-metrowy fragment drogi 761 na węźle Jaworznia, który ma spajać całą inwestycję drogową w tamtym rejonie.

Jedna z największych inwestycji świętokrzyskich drogowców w ostatnich latach to rozbudowa drogi wojewódzkiej 754 od Ostrowca Świętokrzyskiego przez Bałtów po granicę województwa. Odcinek, który mierzy 27 kilometrów zyska ścieżki rowerowe, dodatkowe pasy ruchu, rozbudowane skrzyżowania, zatoki autobusowe i nowe chodniki. Przygotowywanie terenu pod inwestycję rozpoczęło się już w zeszłym roku. Prace pochłoną w sumie prawie 93 miliony złotych, a wykona je firma Skanska. Zakończenie robót planowane jest na 2018 rok. Na najbliższe miesiące planowana jest budowa 10-kilometrowego odcinka drogi między Chęcinami a Małogoszczem. 

W tym roku mają ruszyć także inne większe inwestycje. W kolejnych miesiącach drogowcy chcą zacząć prace nad sporym i wieloletnim przedsięwzięciem budowy obwodnic Włoszczowy, Pińczowa, Chmielnika, Sukowa i Daleszyc.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO