Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

[FOTO] Poznaliśmy laureatów XXIV Sceny Dla Ciebie

sobota, 03 grudnia 2022 00:10 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Poznaliśmy laureatów XXIV Sceny Dla Ciebie
[FOTO] Poznaliśmy laureatów XXIV Sceny Dla Ciebie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Drugiego grudnia, na Dużej Scenie KCK zaśpiewali młodzi artyści, którzy walczyli o Grand Prix XXIV edycji festiwalu. Wystąpił także jeden z najpopularniejszych zespołów z naszego województwa.

Rozpoczęła  Kornelia Patro, zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji. Potem na scenie wystąpili wokaliści oraz zespoły, które rywalizowały w różnych kategoriach.

– Jestem zadowolona z poziomu, był bardzo wyrównany i przyzwoity. Usłyszeliśmy kilku utalentowanych młodych ludzi. Myślę, że te niepożądane rzeczy były spowodowane stresem. Takie chwile spotykają muzyków niemal codziennie – tłumaczy Magdalena Nowaczek, dyrektor Domu Kultury „Zameczek”.

Przed ogłoszeniem werdyktu jury zagrała gwiazda wieczoru, zespół „HAPPYSAD". Nagrodę Grand Prix wywalczył zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego – Maryland.

– Urzekli nas własną kompozycją, która była świetna. Ich wokalistka jest fantastyczna, bardzo charyzmatyczna oraz ze świetną barwą. Na dodatek bardzo sprawni muzycy. Cieszę się, że młodzi ludzie chcą tworzyć, pisać teksty, ponieważ to jest bardzo ważne. Chodzi także o to, żeby tworzyć muzykę, a nie tylko ją odtwarzać – uzupełnia Magdalena Nowaczek.

Jak twierdzi Mery Kosiarz, wokalistka zwycięskiego bandu, ten tytuł to dla nich ogromny sukces.

– Jestem zszokowana. Nie wiem, co mam powiedzieć. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za szansę, jaką nam dano. To niesamowite, że zostaliśmy dostrzeżeni my i nasz autorski kawałek „W duszy”, który jest pełen uczuć i emocji – mówi ze wzruszeniem.

W kategorii wiekowej 20-24 lata zwyciężył kielczanin Bartosz Chudzicki. Zaśpiewał piosenkę Natalii Kukulskiej „Im więcej ciebie tym mniej”.

– Bardzo się cieszę. To zwycięstwo oznacza, że praca, którą wykonuję na co dzień została doceniona. Mam wiele planów. Zamierzam się rozwijać. Myślę o studiach musicalowych. Plany są zaawansowane – opowiada.

Z kolei wśród młodzieży w wieku 16-19 jury za zwyciężczynię uznało Aleksandrę Gąskę z Kielc, a w najmłodszej kategorii od 12 do 15 lat wygrała Joanna Orłowicz z Cedzyny.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO