Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zgłoś się na nieodpłatne badania

czwartek, 15 lutego 2024 09:15 / Autor: Maciej Piętka
Zgłoś się na nieodpłatne badania
Zgłoś się na nieodpłatne badania
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Nefrolodzy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, w sobotę (9 marca), zapraszają na nieodpłatne badania w kierunku wykrywania chorób nerek. Wymagane jest jednak wcześniejsze zarejestrowanie się.

Badania będą ukierunkowane szczególnie na wykrycie przewlekłej choroby nerek, która dotyczy… do 12 procent społeczeństwa. Jest to o tyle istotne, że tylko 1 na 10 pacjentów, wie o tym, że posiada tą dolegliwość. Dlatego tak ważna jest dobra diagnoza.

– Na początku, przewlekła choroba nerek przebiega zazwyczaj bezobjawowo. Dlatego zaleca się, aby u osób bez czynników ryzyka, badania w kierunku obecności schorzenia wykonać trzykrotnie w ciągu życia, a u pacjentów z grup ryzyka tej choroby takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, dodatni wywiad w kierunku chorób nerek w rodzinie, zaleca się badania raz w roku – informuje dr Paweł Wróbel, kierownik Klinicznego Oddziału Nefrologii i Transplantacji Nerek z WSzZ.

Zapisani na sobotę pacjenci, w godzinach 9.00- 12.00 skorzystają z nieodpłatnego badania laboratoryjnego. Natomiast w godzinach popołudniowych będą mogły skonsultować się z nefrologiem.

Na badania obowiązują zapisy, pod numerem telefonu: 41 367 13 27.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO