MIASTO
Zbiórka elektrośmieci i piknik rodzinny. Będzie się działo przy SP nr 39


Trzy dni pełne ekologii czekają uczniów SP nr 39 w Kielcach. Dzieciaki wezmą udział w pikniku rodzinnym, zorganizowana będzie także zbiórka elektrycznych śmieci i tekstyliów. Zebrane pieniądze umożliwią remont sali teatralnej.
Jak mówi Katarzyna Orzechowska, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach, dzięki nowej sali mali aktorzy będą szlifować swoje umiejętności w dużo lepszych warunkach.
– Mamy nadzieję, że w zbiórkę włączą się nie tylko mieszkańcy osiedla Słoneczne Wzgórze, ale też okolicznych dzielnic, a nawet miasta. Każdy oddany kilogram elektrycznych śmieci i tekstyliów będzie dla nas na wagę złota – podkreśla Orzechowska.
Oddawać będzie można duży sprzęt RTV i AGD, małe elektroodpady, ale także niepotrzebne ubrania, pościel czy firanki. Z kolei we wtorek, 24 września, przy szkole odbędzie się piknik rodzinny. Na dzieciaki czekać będzie strefa aktywności, odbędą się warsztaty edukacyjne, ekosztafeta, zajęcia z własnoręcznego wykonywania świec.
– Podczas takich zajęć m.in. opowiemy o korzyściach, jakie dla środowiska i naszego zdrowia ma selektywna zbiórka elektrycznych śmieci. Pokażemy też, co może powstać dzięki recyklingowi elektroodpadów – stwierdza Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.
Zbiórka elektrośmieci potrwa od 23 do 25 września i odbędzie na terenie szkoły, przy ul. Marii Krzyżanowskiej 8.

![[FOTO] 79. rocznica pogromu w Kielcach. Uczczono pamięć ofiar](/media/k2/items/cache/3cc26941e55272c6c5ea3caf34bba7e2_L.jpg)


![[FOTO] Solidarność pamiętała o ofiarach pogromu w Kielcach](/media/k2/items/cache/ea24fdf645e747870389ad76b01de782_L.jpg)



