Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zbigniew Koruba ponownie rektorem PŚK

środa, 10 kwietnia 2024 15:43 / Autor: Michał Kita
Zbigniew Koruba ponownie rektorem PŚK
fot. PŚK
Zbigniew Koruba ponownie rektorem PŚK
fot. PŚK
Michał Kita
Michał Kita

Profesor Zbigniew Koruba został wybrany na rektora Politechniki Świętokrzyskiej, był jedynym kandydatem na to stanowisko. Kielecką uczelnią techniczną pokieruje przez kolejne cztery lata.

Jak zapowiada Zbigniew Koruba, druga kadencja w zarządzaniu Politechniką, będzie się opierać przede wszystkim na kontynuacji dotychczasowych działań.

– Stawiamy na system elastyczny między innymi przy wprowadzaniu nowych atrakcyjnych kierunków studiów. To między innymi zarządzanie dla inżynierów, transport i logistyka czy cyberbezpieczeństwo. Ponadto w dalszym ciągu będziemy stawiać na pozyskiwanie młodzieży do Politechniki Świętokrzyskiej. Będę również zadowolony z tego, aby młodzież z innymi zainteresowaniami i zdolnościami wybierała kielecki uniwersytet – dodaje.

Wśród priorytetów rektora Politechniki Świętokrzyskiej jest również zacieśnienie współpracy z władzami miasta i zagwarantowanie w budżecie Kielc pieniędzy na akademicki rozwój miasta.

W przeprowadzonym w środę (10 kwietnia) głosowaniu elektorów profesor Koraba uzyskał 58 głosów, spośród 67 elektorów, którzy wzięli udział w wyborach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO