Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zabytkowe Mercedesy przyjadą do Kielc

piątek, 07 czerwca 2024 14:05 / Autor: Maciej Piętka
Zabytkowe Mercedesy przyjadą do Kielc
FOT. Klub Zabytkowych Mercedesów
Zabytkowe Mercedesy przyjadą do Kielc
FOT. Klub Zabytkowych Mercedesów
Maciej Piętka
Maciej Piętka

W dniach od 13 do 16 czerwca odbędzie się StarDrive Poland 2024. To impreza dla wszystkich fanów motoryzacji i… Mercedesów.

To już 22. edycja tego wydarzenia. Po raz pierwszy odwiedzi ono stolicę województwa świętokrzyskiego.

– Jesteśmy największym zabytkowym klubem zabytkowych Mercedesów w Polsce. Nasi członkowie mają w swoich garażach ponad 800 takich aut. Co roku zbieramy się w różnych regionach Polski, by chwalić się naszymi pojazdami, ale też promować region – mówi Ireneusz Chmielnik, komandor StarDrive 2024.

Jednym z ambasadorów klubu jest znany kielecki aktor, Rafał Zawierucha.

– Cieszę się, że mogę tu być i wspierać takie inicjatywy, które promują spędzanie wolnego czasu w zupełnie nowy sposób. Przy okazji promujemy też nasz region. Musimy świadomie wspierać nasze małe ojczyzny – podkreśla Rafał Zawierucha.

Na konferencji obecna była również prezydent naszego miasta Agata Wojda.

– Mam wrażenie, że niedługo nie będziemy mieli wystarczającej ilości czasu żeby zapraszać państwa na konferencję informujące o atrakcjach. Każda z nich jest wyjątkowa i niesie dla miasta ogromny walor turystyczny i promocyjny. To impreza dla fanów motoryzacji, ale przede wszystkim pasjonatów – dodaje Agata Wojda.

Zjazd StarDrive Poland 2024 rozpocznie się 13 czerwca o godzinie 12:30 na Torze Kielce. Odbędą się tam m.in. sportowe próby zabytkowych Mercedesów. Pełen program wydarzenia zobaczycie TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO