Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wielkie emocje i ważne deklaracje. Za nami debata prezydencka Radia eM Kielce!

środa, 03 kwietnia 2024 19:13 / Autor: Michał Kita
Wielkie emocje i ważne deklaracje. Za nami debata prezydencka Radia eM Kielce!
Wielkie emocje i ważne deklaracje. Za nami debata prezydencka Radia eM Kielce!
Michał Kita
Michał Kita

W debacie wzięli udział wszyscy kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta Kielc w niedzielnych wyborach samorządowych. Kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące najważniejszych kwestii dotyczących stolicy regionu takich jak rozwiązania dotyczące komunikacji i parkingów, finansowania zawodowych klubów sportowych. Pojawiły się również pytania od internautów.

Uczestnicy debaty musieli również wskazać na, w ich ocenie, nietrafione i niedobre dla miasta pomysły kontrkandydatów. Jak przekonywali mieszkańców do oddania na siebie głosu poszczególni kandydaci?

– Kielce potrzebują dobrego zarządcy, który ma odwagę podejmować trudne decyzje – mówił Maciej Bursztein.        

– Jestem człowiekiem niezależnym i mam tę odwagę, aby podejmować trudne decyzje, tą odwagą wykazuje się od pięciu lat w samorządzie. Jeżeli trzeba zgłosić sprawę do prokuratury, to ją zgłaszałem tak jak w przypadku schroniska w Dyminach. Kielczanie potrzebują usłyszeć prawdę, aby wiedzieć, jakie są diagnozy i jak je leczyć – powiedział.  

Natomiast Marcin Chłodnicki, stwierdził, że Lewica w Kielcach stawia na dobrze płatne miejsca pracy, komfort życia młodych rodzin i opiekę senioralną.

– Jeśli państwo doceniacie nasze priorytety, to zachęcam do głosowania na siebie i całą listę Lewicy, ponieważ będzie bardzo potrzebna w radzie miasta – stwierdził.

Adam Cyrański podkreślił, że jego program, „zostaję w Kielcach” jest realną wizją rozwoju miasta.  

– Miasto potrzebuje zawodowego menadżera nie aktora. Mam doświadczenie, kompetencje i wiedzę. Zarządzałem osobiście dużymi organizacjami, za swoje pieniądze. Pieniądze miasta, jako publiczne potrzebują prawdziwego gospodarza, budżet miasta to nie bankomat, jeśli chcesz rozwoju Kielc, zagłosuj na mnie – mówił.

– Kandyduję po to, aby wszystko w mieście było transparentne powiedziała – Agata Marjańska.

– Nie będziemy chodzić na pasku centrali, nie będziemy chodzić na partyjnym pasku. Jesteśmy niezależnymi osobami, nie prowadzimy biznesów z miastem, również w tym zakresie jesteśmy bardzo transparentni – podkreśla.

– Wraz ze swoją drużyną przedstawiam nową wizję Kielc – powiedział Marcin Stępniewski.

–To spójny program, który zawiera wszystkie segmenty funkcjonowania naszego samorządu. W przeciwieństwie do wielu innych osób, które piastowały już wysokie funkcje w Urzędzie Miasta, my nie tylko o tym mówimy, ale to robimy. Zagłosujcie na osoby skuteczne – stwierdził. 

Kamil Suchański, zwracając się bezpośrednio do wyborców, podkreślił, iż jest osobą niezależną i bezpartyjną.   

– Chcę być prezydentem wszystkich kielczan. Wyróżnia mnie przede wszystkim pracowitość oraz to iż chcę z kwestii dróg uczynić swój priorytet. Chcę także wprowadzić bezpłatną komunikację miejską, wprowadzę bezpłatną komunikację miejską oraz uregulować sprawę finansowania sportu zawodowego i amatorskiego na konkretnych, jawnych i transparentnych zasadach –dodaje.

Z kolei Agata Wojda apelowała do mieszkańców, aby, ci, którzy „decydują sercem” wybrali osobę znającą potrzeby miasta, które kocha.

– Jeżeli wybieracie głową, przejrzyjcie program wybroczy, zobaczcie, w którym znajdziecie najwięcej konkretów i najwięcej pomysłów, gotowych do realizacji, na dzień po wygranych wyborach – dodała. 

Obejrzyj zapis całej debaty: 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO