Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wiedza o Unii i Kielcach nagrodzona

środa, 15 maja 2024 16:25 / Autor: Michał Kita
Wiedza o Unii i Kielcach nagrodzona
fot. UM Kielce
Wiedza o Unii i Kielcach nagrodzona
fot. UM Kielce
Michał Kita
Michał Kita

Poznaliśmy laureatów konkursu „20 lat minęło – Kielce w Unii Europejskiej”. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji okrągłego jubileuszu obecności Polski we Wspólnocie. Nagrodzonych zostało ponad 30 osób.

– Konkurs odbywał się na stronie internetowej urzędu miasta. Mieszkańcy mogli odpowiadać na pytania ogólne, dotyczące Unii Europejskiej, jak również kieleckich inwestycji, które udało się zrealizować dzięki unijnemu wsparciu – wyjaśnia Ewa Michałek, kierownik Biura Zarządzania Funduszami Europejskimi w kieleckim ratuszu.

– Tego typu konkursy pomagają uzmysłowić mieszkańcom, jak wiele dobrodziejstw niesie nasze członkostwo we Wspólnocie – ocenia prezydent Kielc Agata Wojda.

– W samych Kielcach w ciągu ostatnich 20 lat dzięki unijnym funduszom zrealizowaliśmy inwestycje za prawie 3 miliardy złotych. Począwszy od projektów miękkich, społecznych, po inwestycje drogowe i infrastrukturalne – podkreśla.

Jedną z laureatek konkursu została Renata Wojańczyk – Szymoniak, która podkreśla, że niektóre pytania wymagały dłuższego namysłu przy udzielaniu odpowiedzi.

– Pamiętam czasy, kiedy wchodziliśmy do Unii, zmiany widać niemalże na każdym kroku. Pojawiły się nowe drogi, instytucje, ale również funkcjonuje wiele projektów związanych ze stażami czy wyjazdami zagranicznymi – ocenia.

Gala wręczenia nagród laureatom konkursu odbyła się w środę (15 maja) w siedzibie Muzeum Zabawek i Zabawy. Uczestnicy otrzymali dyplomy, zaproszenia i wejściówki do miejskich instytucji sportu i kultury oraz upominki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO