Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

„Weź pod lupę wszystkie swoje leki” w NFZ

wtorek, 28 listopada 2023 13:03 / Autor: Aleksandra Rękas
„Weź pod lupę wszystkie swoje leki” w NFZ
„Weź pod lupę wszystkie swoje leki” w NFZ
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Świętokrzyski oddział NFZ  zaprasza wszystkich chętnych na konsultacje farmaceutyczne. Przyjmujesz duże ilości leków? Warto to skonsultować!

Spotkanie odbędzie się jutro (29 listopada), w sali obsługi klientów NFZ, przy al. IX Wieków Kielc 2a.

- Współcześnie obserwujemy narastanie zjawiska polipragmazji, czyli wielolekowości. Zażywanie dużej ilości leków, tych przepisanych przez lekarzy, ale i kupowanych bez recepty, niesie ze sobą ryzyko wystąpienia groźnych powikłań i wzajemnych interakcji – przestrzega Marzena Nosek, specjalista z Zespołu Komunikacji  Społecznej i Promocji świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Każdy będzie mógł się dowiedzieć, w jaki sposób bezpiecznie przyjmować farmaceutyki i co robić, aby zminimalizować ryzyko nadmiernego oddziaływania farmakologii na zdrowie i życie.

- Prosimy zabrać ze sobą listę przyjmowanych leków. W ramach akcji, na stanowisku do spraw Profilaktyki i Promocji Zdrowia, będzie można sprawdzić poziom glukozy we krwi, oznaczyć poziom kwasu moczowego, wykonać analizę składu ciała oraz uzyskać informacje o programach profilaktycznych NFZ i MZ – wyjaśnia Marzena Nosek.

Akcja potrwa od godziny 10 do 12.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO