Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wakacje czas start! Co robić w mieście?

poniedziałek, 26 czerwca 2023 11:24 / Autor: Radio eM
Wakacje czas start! Co robić w mieście?
Wakacje czas start! Co robić w mieście?
Radio eM
Radio eM

Ci którzy na czas wakacji zostają w Kielcach z pewnością nie będą się nudzić. Miejskie instytucje przygotowały dla nich mnóstwo atrakcji. Sprawdźcie, jakich.

MOPR

Bezpłatne wejścia na kryte pływalnie: Orka przy ulicy Kujawskiej 18, Delfin przy ulicy Krakowskiej 2, Foka na osiedlu Barwinek 31 i Jurajska przy ulicy Jurajskiej 7. Harmonogram bezpłatnych wejść na baseny dostępny jest na stronie MOSiR. Należy okazać legitymację szkolną.

Ponadto miasto zaprasza również na basen letni przy ulicy Szczecińskiej. Jest on czynny codziennie od godziny 10 do 18. Bilety ulgowe kosztują 15 złotych, a normalne 20 złotych.

MUZEUM HISTORII KIELC 

Muzeum przygotowało program zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży od 3 lipca do 29 sierpnia. Podczas warsztatów plastycznych "Miejskie kolaże - Jak chcemy, aby wyglądały Kielce", uczestnicy za pomocą różnych technik będą budować barwne wizje wymarzonego miasta. Na kolejnych warsztatach "Letni bukiet" powstaną, wykonane rozmaitymi technikami i z różnorodnych materiałów plastyczne wizerunki kwiatów. Muzeum zaprasza również na cykl spotkań - Spacer z historią i Ciekawe muzeum. Więcej informacji.

KIELECKIE CENTRUM KULTURY

KCK zaprasza na Małą Letnią Akademię Sztuk Pięknych. Tegoroczna edycja Akademii zajmie się książką w artystycznym wymiarze. W planie warsztaty graficzne w technikach linorytu lub monotypii, ilustratorskie z akwarelą, recyklingowe „czerpanie” papieru, a także przygotowanie oprawy książkowej i szycia.

KCK zaprasza również na Letnią Akademie Ceramiki. Warsztaty poprowadzi Marek Włodarczyk. To propozycja dla dorosłych i młodzieży. Więcej informacji.

KIELECKI TEATR TAŃCA

KTT organizuje bezpłatne warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży z województwa świętokrzyskiego, które realizowane będą w siedzibie Szkoły KTT w dniach 28-31 sierpnia. Warsztaty poprowadzą instruktorzy KTT z takich technik tanecznych jak: jazz, modern jazz, broadway jazz, taniec współczesny, taniec klasyczny, taniec disco, hip-hop oraz cheerleading. Zajęcia będą zrealizowane w grupach podzielonych ze względu na wiek i poziom zaawansowania.

CENTRUM GEOEDUKACJI 

Centrum Geoedukacji zaprasza do udziału w warsztatach geologicznych, grach i zabawach paleontologicznych. Więcej informacji.

BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH

Kreatywne laboratorium zaprasza na warsztaty w oparciu m.in. o bieżące wystawy, kolekcję zbiorów BWA w Kielcach. Więcej informacji.

DOM KULTURY „ZAMECZEK”

Artystyczne lato z "ZAMECZKIEM” potrwa od 26 czerwca do 1 września. WAKACYJNY ROLLERCOASTER - to fantastyczny pomysł na spędzenie czasu wolnego dla dzieci od 7 do 12 roku życia. Przez pięć dni uczestnicy będą mieli okazję rozwijać zdolności plastyczne, wokalne i fotograficzne pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zorganizowane będą także wspólne wyjścia do kina, teatru, muzeum oraz wycieczki do ciekawych miejsc w naszym regionie, jak chociażby Centrum Nauki da Vinci czy Osady Średniowiecznej. Więcej informacji. 

OŚRODEK KULTURY „ZIEMOWIT” 

Filia DK "Zameczek" zaprasza na turnusy wakacyjne, organizowane w okresach 03-07.07.2023 r. oraz 17-21.07.2023 r. W programie m.in. zabawy i gry świetlicowe w ośrodku, wycieczki, warsztaty i wyjazdy na basen. Więcej informacji

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Miejska biblioteka przygotowała wiele atrakcyjnych warsztatów literackich, konkursów oraz zajęć z książką w roli głównej. Te prowadzone będą we wszystkich filiach MBP. Mediateka na Dworcu Autobusowym zaprasza m.in. na "Sensoryczne wakacje", "Planszówki na dVoRcu" i "Lego Mindstorm". Więcej informacji na stronie MBP.

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY

Muzeum zaprasza na cykl warsztatów wakacyjnych: Cztery strony świata, na których odbędą się zajęcia tematyczne, inspirowane eksponatami muzealnymi. Uczestnicy zajęć stworzą własną kolekcję wspomnień i suwenirów, w formie zabawek typu hand made. Odkrywcy Nowych Lądów, to propozycja zajęć dla grup zorganizowanych, które będą chciały odwiedzić Muzeum w wakacje. Będą również "Oldskulowe gry wideo" czyli interaktywna prezentacja dawnych komputerów i konsoli, na których można zagrać w ponadczasowe gry wideo. Więcej informacji na stronie MZiZ.

TEATR LALKI I AKTORA „KUBUŚ”

 "Kubuś" zaprasza na wakacyjne spektakle. 30 czerwca o godz. 17 czeka nas premiera spektaklu NIEMOŻLIWE - WASOWSKI DZIECIOM w reż. Justyny Zar. Przy współpracy z ZHP Teatr organizuje Grę Miejską ZAKRĘCENI NA KIELCE odbywającej się w ramach 50. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. W lipcu odbędą się warsztaty integracyjne dla młodzieży z terenów okupowanych Ukrainy i z Kielc. Więcej informacji.

DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH

DŚT zaprasza na wakacyjne koncerty organizowane na Letniej Scenie. Natomiast Muzeum Hammonda poleca VII Hammond Kielce Festival. Więcej informacji na stronach DŚT i Muzeum Hammonda.

DOM KULTURY „BIAŁOGON”

Placówka zaprasza na „Wakacje z DK BIAŁOGON” – dla dzieci  w wieku 7 - 13 lat. W programie: zajęcia muzyczne, plastyczne, wycieczki, warsztaty i dużo przygód na świeżym powietrzu. Więcej informacji na stronie DK Białogon

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY

MDK zaprasza na zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta Kielce od 26 czerwca do 07 lipca 2023 r.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO