Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W Kielcach powstaną ścieżki za miliony złotych

wtorek, 30 kwietnia 2024 12:31 / Autor: Michał Kita
W Kielcach powstaną ścieżki za miliony złotych
W Kielcach powstaną ścieżki za miliony złotych
Michał Kita
Michał Kita

W Kielcach zostaną zbudowane nowe ścieżki rowerowe. Za prawie 12 mln złotych na terenie miasta powstanie infrastruktura rowerowa o łącznej długości 2,6 kilometrów. Nowe trasy pojawią się m.in. przy ulicy Żelaznej i alei Szajnowicza – Iwanowa. O ich ostatecznym kształcie zadecydują mieszkańcy w konsultacjach społecznych.

Jak wyjaśnia Marcin Januchta, rzecznik kieleckiego Ratusza, na budowę nowej infrastruktury miasto pozyskało unijne dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln złotych.

– Miasto chce stworzyć ścieżki rowerowe na odcinku od ulic Żelaznej, Gosiewskiego i Zagnańskiej oraz wzdłuż alei Szajnowicza-Iwanowa (od ul. Massalskiego do ul. Malików). To infrastruktura, z której korzystać będą przede wszystkim mieszkańcy, dlatego zależy nam na tym, aby wskazali, który z przygotowanych wariantów przebiegu tras rowerowych jest dla nich optymalny – dodaje.

Uwagi i opinie co do przebiegu nowych tras można zgłaszać do 19 maja za pośrednictwem formularza on line na portalu idea.kielce.eu, a także bezpośrednio do Miejskiego Zarządu Dróg.

Inwestycja dofinansowana z Funduszy Europejskich dla Świętokrzyskiego, poza budową 2,6 km ścieżek rowerowych zakłada położenie chodników o łącznej długości 1,6 km. W ramach przedsięwzięcia powstaną również trzy Miejsca Obsługi Rowerzystów, zlokalizowane przy pętli autobusowej przy ulicy Zagnańskiej, przy kieleckim zalewie oraz przy skrzyżowaniu al. Szajnowicza–Iwanowa i ulicy Malików.

Dodatkowo wybudowane zostaną dwa parkingi „„bike&ride” z miejscami postojowymi dla 10 rowerów. Parkingi będą zlokalizowane przy placu Niepodległości w sąsiedztwie dworca PKP, drugi przy Dworcu Autobusowym.

Całkowita wartość przedsięwzięcia to 11 899 821,59 złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO