Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Targi Marek Własnych w Kielcach

wtorek, 14 listopada 2023 13:40 / Autor: Michał Łosiak
Targi Marek Własnych w Kielcach
Targi Marek Własnych w Kielcach
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Międzynarodowe biznesowe spotkania producentów i dystrybutorów marek własnych z przedstawicielami sieci handlowych będą odbywały się w środę i czwartek, 15 i 16 listopada 2023 rioku, w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Ich celem jest wprowadzenie nowych towarów na półki supermarketów w różnych częściach świata.  

– Producenci z Europy i Stanów Zjednoczonych mają szansę wejść na nowe rynki zbytu w Polsce, Europie, nawet na Bliskim Wschodzie. Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjadą przedstawiciele Grupy Lulu International, która prowadzi ponad 250 hipermarketów w całej Zatoce Perskiej. Deklarują zainteresowanie wieloma ofertami. Wraz z ponad 30 kupcami będą przyglądać się produktom, które przyciągną klientów i zwiększą konkurencyjności na rynku – mówi Jakub Nogaj, menedżer wydarzenia w Targach Kielce.

Ofertę zaprezentują cenione na europejskim rynku przedsiębiorstwa. Wśród polskich wystawców jest Krajowa Grupa Spożywcza - największy państwowy producent żywności w Polsce. Produkty zaprezentują należące do niej firmy.

Różnorodność dopełniają między innymi firmy Ewa-Bis oraz Dawtona, zajmujące się przetwarzaniem owoców i warzyw, producenci produktów ekologicznych - Bio Planet, karmy dla zwierzaków – Pupil Foods, żywności bezglutenowej - Balviten Glutenfree, wędlin i przetworów mięsnych, m.in. Zakład Mięsny Smak Górno, Frozpol ze staropolską polewką do przyrządzania zupy „czerniny”.

Stoiska przygotowują też producenci artykułów do codziennej pielęgnacji dzieci – Maltex, kosmetyków do samochodów – Amtra. Będą firmy, które zaoferują produkty także producentom marek własnych, jak Novo-Pak - wysokiej jakości opakowania, czy amerykańska Avery Dennison - wysokiej jakości materiały na etykiety.

Najliczniejszą zagraniczną grupę wystawców tworzą słowackie firmy. Ofertę pokaże aż 16 przedsiębiorstw.

Targom towarzyszą też dwa wydarzenia skierowane do branży mięsnej. Pierwszego dnia, 15 listopada, odbędzie się konkurs „Smak Jakości” dla producentów wędlin i przetworów mięsnych, który też jest szansą na rozpoczęcie rozmów biznesowych z sieciami supermarketów, a w ramach Okrągłego Stołu Branży Mięsnej i Handlu Nowoczesnego omówione zostaną m.in. zasady współpracy z sieciami handlowymi.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO