Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Sztuczna inteligencja i nocne "hackowanie" podczas Kieleckich Dni Informatyki

wtorek, 16 kwietnia 2024 12:29 / Autor: Michał Kita
Sztuczna inteligencja i nocne "hackowanie" podczas Kieleckich Dni Informatyki
Sztuczna inteligencja i nocne "hackowanie" podczas Kieleckich Dni Informatyki
Michał Kita
Michał Kita

Hackaton – czyli nocny maraton programowania, warsztaty i zajęcia dotyczące branży IT, test informatyczny, a także dyskusje dotyczące sztucznej inteligencji. To tylko niektóre atrakcje Kieleckich Dni Informatyki. Dwudniowe wydarzenie skierowane do uczniów i studentów odbywa się cyklicznie na terenie Politechniki Świętokrzyskiej i Kieleckiego Parku Technologicznego.

– Kieleckie Dni Informatyki to wydarzenie, które niesie korzyści dla wszystkich partnerów zaangażowanych w jego tworzenie. Ze wszystkich trzystu firm działających na terenie KPT prawie jedna trzecia działa w branży IT. Branża informatyczna jest obecna niemalże w każdej dziedzinie naszego życia. Dziś nie ma możliwości funkcjonowania czy to w turystyce, budownictwie czy przemyśle motoryzacyjnym bez zastosowań informatycznych. Młodzi ludzie w tym zawodzie mają przyszłość i mogą odnieść sukces, warto im to pokazywać – ocenia Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej, podkreśla, że obecnie każdy kierunek studiów jest związany z programowaniem.

– To jest niezbędne, aby być nowoczesnym inżynierem. Takim, który może sprostać współczesnym wyzwaniom. Na politechnice kształcimy również na kierunku informatyka, który jest niezwykle popularny wśród młodzieży, a tego typu wydarzenia mogą tylko przyczynić się do wzrostu zainteresowania tą specjalizacją – dodaje.

Z kolei Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc, ocenia, że dni informatyki to okazja nie tylko do rywalizacji naukowej, ale również możliwości poszerzenia horyzontów, zwiększenia wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem „AI i Ty” i jest skierowane do uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów. W tym roku w inicjatywie biorą udział reprezentanci 21 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Kieleckie Dni Informatyki potrwają do środy (17 kwietnia).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO