Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Świąteczna choinka rozbłysła na kieleckim Rynku [FOTO]

wtorek, 06 grudnia 2022 18:26 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Świąteczna choinka rozbłysła na kieleckim Rynku [FOTO]
Świąteczna choinka rozbłysła na kieleckim Rynku [FOTO]
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Na kieleckim Rynku zapanował świąteczny nastrój. We wtorek, 6 grudnia najmłodsi mieszkańcy miasta wspólnie z prezydentem Kielc zapalili lampki na bożonarodzeniowej choince. Odpalenie światełek poprzedził Orszak Świętego Mikołaja.

Deszcz oraz zimno nie odstraszyły kielczan, którzy licznie przybyli na pierwszy w mieście Orszak Świętego Mikołaja. Przebrani w tradycyjne, mikołajkowe stroje uczestnicy wyruszyli sprzed pomnika Henryka Sienkiewicza na kielecki Rynek, gdzie czekała bożonarodzeniowa choinka. Lampki na świątecznym drzewku zapalił prezydent Kielc, Bogdan Wenta w asyście dzieci.  

– Bardzo się cieszę, że pomimo niepogody jest nas tak dużo. Szczególne podziękowania należą się dzieciom. To bardzo ważne, by pielęgnować tą piękną tradycję, jaką jest rozświetlanie choinki. Jest ona, zwłaszcza w oczach najmłodszych, symbolem nadchodzących Świąt. Jest to wyjątkowy czas dla nas wszystkich. Niech więc ten nadchodzący okres będzie przepełniony zrozumieniem, pojednaniem i miłością - mówił w rozmowie z reporterką Radia eM prezydent. 

 W tym roku w przygotowanie i ubranie świątecznego drzewka zaangażowały się Targi Kielce. 

O wyjątkową oprawę  wydarzenia zadbali  Kielecki Teatr Tańca oraz Młodzieżowy Dom Kultury. W organizowanym orszaku wzięli  udział także dzieci ze Świetlic Środowiskowych „4 kąty”, przedstawiciele Klubów Seniora wraz z dziećmi i młodzieżą ukraińską, studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z kierunku Praca socjalna i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.  Specjalnie dla uczestników imprezy strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Niewachlów zaprezentowali wozy bojowe. 

Przypominamy, że przed nami jeszcze kilka innych wydarzeń zaplanowanych na grudzień.

 11 grudnia Kielce odwiedzi świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Tego dnia mieszkańcy będą mogli skorzystać z wirtualnej przejażdżki saniami Mikołaja, mini konkursów z nagrodami, fotobudki 360° i butelek z napojami.

Dwa dni później, 13 grudnia, RMF FM zorganizuje na kieleckim rynku akcję „Choinka pod Choinkę”, w ramach której do mieszkańców trafi kilkaset pachnących świątecznych drzewek. 

Zwieńczeniem wszystkich świątecznych propozycji będzie wigilia integracyjna, którą zaplanowano na 23 grudnia. - Na płycie Rynku przygotowane będą stoły i ławki, przy których będzie można zasiąść do wspólnego posiłku. Na mieszkańców będą czekały tradycyjne wigilijne potrawy - barszcz czerwony, pierogi, kapusta z grochem i ryba. Serdecznie zapraszamy, nikt nie odejdzie od stołu głodny. Okres Bożego Narodzenia to wspaniały czas do spotkań i dzielenia się z innymi tym co mamy – mówi Magdalena Gościniewicz, dyr. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO