Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Spotkania autorskie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 08:28 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Na autorskie spotkania online w nadchodzący wtorek i czwartek zaprasza Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. W. Gombrowicza w Kielcach.

Gościem wtorkowego spotkania będzie znana i ceniona aktorka, pisarka, malarka i piosenkarka Barbara Rybałtowska. W dzieciństwie została wywieziona razem ze swoją matką na Syberię. Wspomnienia z tamtego okresu stanowiły dla niej inspirację do stworzenia cyklu „Saga”. Wśród napisanych przez Barbarę Rybałtowską piosenek najbardziej znaną jest „Nie warto było” z repertuaru Reginy Pisarek. Spotkanie zapowiedziano na 4 sierpnia o godzinie 12.

Dwa dni później o tej samej godzinie gościem kolejnego spotkania online będzie Zbigniew Masternak, pisarz powiązany z regionem świętokrzyskim oraz autor scenariuszy filmowych. W roku 2000 zadebiutował na łamach „Twórczości” swoimi dwoma opowiadaniami z „Księstwa. Księgi drugiej – Niech żyje wolność” oraz „Posąg Emeryka”.

Oba wydarzenia zostały zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który został dofinansowany ze środków Instytutu Książki.

Nowy numer!
42/2020 42/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO