MIASTO
Spędź ferie ze strażakami


Ciekawą propozycję na ferie mają świętokrzyscy strażacy. W kieleckiej komendzie odbywają się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Młodzież uczestniczy w zajęciach i dowiaduje się na przykład, jak niebezpieczne mogą być… domowe sprzęty.
Jedno ze spotkań miało miejsce dziś, 22 stycznia, w sali edukacyjnej „Ognik”.
– Właśnie tam imitowane są zagrożenia, jakie mogą powstać w każdym domu, a to za sprawą sprzętów AGD i RTV. Tego typu sale edukacyjne mamy nie tylko w Kielcach, ale i w komendzie w Busku-Zdroju oraz w Jędrzejowie – informuje st. kpt. Marcin Bajur z Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.
Dziś w zajęciach brały udział 34 osoby. Natomiast w całym ubiegłym roku we wszystkich trzech salach edukacyjnych w naszym regionie pojawiło się w sumie 4700 osób.
– Było to łącznie 170 zajęć. Serdecznie zapraszamy zorganizowane grupy na darmowe spotkania. Wystarczy skontaktować się z jedną z trzech komend – wyjaśnia Bajur.
Dziś kielecką komendą odwiedziły dzieci i młodzież z Młodzieżowej i Dziecięcej Drużyny Pożarniczej w Ćmińsku.


![[ZDJĘCIA] Festyn „Żyj zdrowo i kolorowo” w SP nr 27](/media/k2/items/cache/f6a2ca6dee21d052d51db6fad2e6b9b4_L.jpg)



![[FOTO] Wspólna zabawa w przedszkolu Świętej Rodziny](/media/k2/items/cache/4de3d0a15d14ab1a8a86d0b69fe1c9b4_L.jpg)

