Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ścieżka rowerowa w Dolinie Silnicy niebezpieczna dla użytkowników? Słuchacz alarmuje

środa, 02 sierpnia 2023 11:20 / Autor: Aleksandra Rękas
Ścieżka rowerowa w Dolinie Silnicy niebezpieczna dla użytkowników? Słuchacz alarmuje
Ścieżka rowerowa w Dolinie Silnicy niebezpieczna dla użytkowników? Słuchacz alarmuje
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

- Wybierając się na rower lub rolki w Dolinie Silnicy warto pamiętać o porządnym zabezpieczeniu kolan i łokci. W okolicy placu zabaw dla dzieci droga jest nierówna i pełna żwiru. To niebezpieczne dla użytkowników, zwłaszcza tych najmłodszych – alarmuje słuchacz Radia eM.

Nierówna nawierzchnia, wystająca studzienka, żwir i kamienie – tak wygląda fragment drogi dla rowerów w okolicy placu zabaw dla dzieci, nieopodal siłowni zewnętrznej. Taki stan ścieżki stwarza spore zagrożenie, szczególnie dla użytkowników rolek czy hulajnóg. Uważać muszą zwłaszcza rodzice, których dzieci wybierają Dolinę Silnicy na pierwsze lekcje jazdy.

O to czy ścieżka rowerowa doczeka się remontu, zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Kielce. Jak poinformowała Magdalena Werens-Pokrzepa, główny specjalista w biurze prasowym prezydenta Wenty, ratusz jest w trakcie działań w tym zakresie.

- Urząd Miasta Kielce w chwili obecnej przygotowuje niezbędne dokumenty do pozyskania środków finansowych na zagospodarowanie Parku Dolina Silnicy, w tym na budowę i przebudowę ścieżek rowerowych oraz pieszo-rowerowych na tym terenie. Dlatego z tych właśnie środków chcemy przebudować także te miejsca problematyczne kompleksowo w jednej inwestycji – przekazuje Werens-Pokrzepa.

Nie wskazano jednak kiedy kielczanie mogą spodziewać się bezpiecznych ścieżek rowerowych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO