Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Sąd Okręgowy w Kielcach będzie bardziej dostępny dla niepełnosprawnych

wtorek, 18 czerwca 2024 14:31 / Autor: Aleksandra Rękas
Sąd Okręgowy w Kielcach będzie bardziej dostępny dla niepełnosprawnych
Sąd Okręgowy w Kielcach będzie bardziej dostępny dla niepełnosprawnych
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ciągu najbliższych dwóch lat Sąd Okręgowy w Kielcach przejdzie gruntowną modernizację. W obiekcie pojawią się kolejne udogodnienia dla niepełnosprawnych, instytucja ma także być bardziej dostępna cyfrowo.

Jak zauważa Jan Klocek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach, w budynku są już maty ewakuacyjne, przeznaczone dla niepełnosprawnych.

- Mamy także oznaczone krawędzie schodów, zamontowano przyciski alarmowe w toaletach, zakupiono infografiki w alfabecie Braille’a. Tablice pojawią się także w windach, tak by mogły z nich korzystać osoby niewidome. Mamy tak także moduły głosowe – wylicza Klocek.

Jak dodaje, choć do wdrożenia zostało jeszcze kilka kwestii, to budynek jest już w dużej mierze przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych.

- Pracujemy też nad coraz lepszym wykorzystaniem elektronicznych systemów. Obecnie dostosowujemy naszą stronę internetową, tak by była ona jak najbardziej przejrzysta, chcemy także zapewnić usługę tłumacza języka migowego online i umożliwić wstęp do budynku osobie z psem asystującym – informuje Jan Klocek.

Wszystkie działania maja zakończyć się do 2026 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO