Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Punkt Doradztwa dla Młodzieży już otwarty

piątek, 22 września 2023 15:24 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Punkt Doradztwa dla Młodzieży już otwarty
fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach
Punkt Doradztwa dla Młodzieży już otwarty
fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach otwarto Punkt Doradztwa dla Młodzieży. Osoby bezrobotne, do trzydziestego roku życia, będą mogły liczyć między innymi na wsparcie doradcy zawodowego oraz psychologa i prawnika.

Symboliczne otwarcie punktu odbyło się w piątek, 22 września. Znajduje się on na parterze, w hali obsługi klienta.

- Specjalnie na ten cel przygotowaliśmy dwa pokoje. W jednym dyżur będzie pełnił pośrednik pracy i doradca zawodowy, a  w drugim rotacyjnie dyżur będą pełnili raz w tygodniu psycholog oraz radca prawny – informuje Magdalena Karwat-Kasińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.

Zainteresowany potencjalny uczestnik projektu będzie kierowany przez pośrednika pracy na wizytę do doradcy zawodowego, a ten z kolei skieruje go do specjalisty doradztwa psychologicznego.

- Uczestnicy projektu będą mieli możliwość skorzystania również z informacji w zakresie możliwych form pomocy społecznej oraz z dwóch dodatkowych obszarów doradztwa. Pierwszy obszar to zdrowie i profilaktyka, a w nim konsultacja u okulisty, dietetyka lub logopedy. Ten drugi obszar to pomoc prawna – uzupełnia dyrektor.

Mirosław Gębski, starosta kielecki podkreśla, że otwarcie Punktu Doradztwa dla Młodzieży to bardzo ważny i potrzebny krok.

 – Kolejni bezrobotni z terenu powiatu kieleckiego będą mieli lepszy start w życie zawodowe. W tym przypadku projekt skierowany jest do osób młodych, do 30. tego roku życia. Cieszę się, że urząd pracy realizuje kolejne zadanie, dzięki któremu w powiecie będzie się zmniejszało bezrobocie - mówi starosta.

Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach: poniedziałki i piątki: od 7.00 – 16.00, we wtorki, środy i czwartki: godz. 7.00 – 15.00.

Dodajmy, że w dziewięciu najdalej oddalonych od siedziby PUP gminach, czyli w: Bodzentynie, Chmielniku, Daleszycach, Łagowie, Łopusznie, Nowej Słupi, Pierzchnicy, Strawczynie oraz Rakowie, zostaną utworzone Mobilne Punkty Doradztwa.

- Dyżur będzie pełnił tam oddelegowany przez partnera projektu pracownik socjalny, który udzieli informacji w zakresie możliwych form pomocy społecznej, oraz oddelegowani pracownicy PUP w Kielcach tj. pośrednik pracy czy doradca zawodowy - dodaje Magdalena Karwat-Kasińska.

Planowane są trzy wyjazdy do każdej z dziewięciu gmin.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO