Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przyjechał na mecz. Odpowie za ucieczkę przed policją i niszczenie mienia

wtorek, 27 lutego 2024 10:15 / Autor: Aleksandra Rękas
Przyjechał na mecz. Odpowie za ucieczkę przed policją i niszczenie mienia
Przyjechał na mecz. Odpowie za ucieczkę przed policją i niszczenie mienia
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Nawet pięć lat więzienia grozi 25-latkowi z Warszawy. Mężczyzna w niedzielną (25 lutego) noc próbował uciec przed kieleckimi policjantami, na sumieniu ma też niszczenie mienia.

25-latek wpadł po meczu pomiędzy Koroną Kielce, a Legią Warszawa. Mundurowi po sportowym spotkaniu, patrolowali wylotowe ulice z naszego miasta.

- Na kieleckim Białogonie zwrócili uwagę na świeżo naniesiony napis na murze. Nieopodal znajdowała się grupa młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu pospiesznie wsiedli do osobowego mercedesa i szybko odjechali z miejsca. Funkcjonariusze postanowili porozmawiać z mężczyznami – mówi mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Kierowca za nic miał policyjne sygnały do zatrzymania się i próbował uciec. Jednak nie uniknął spotkania z mundurowym i po kilkusetmetrowym pościgu wpadł w ich ręce.

- 25-letni mieszkaniec Warszawy był trzeźwy, a w pojeździe podróżował z trzema innymi osobami - 29-latkiem i dwoma 18-latkami. W trakcie kontroli, w bagażniku mercedesa funkcjonariusze znaleźli 109 puszek farby w sprayu – uzupełnia policjantka.

Wszyscy mężczyźni odpowiedzą za niszczenie mienia. Z kolei 25-latek dodatkowo stracił „prawko”, odpokutuje też za niezatrzymanie się do kontroli.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO